آشنایی با تنکابن ویرایش مطلب
تنکابن / Tonekabon

تنکابن، مرکز شهرستان تنکابن و یکی از شهرهای زیبای استان مازندران،‌ در شمال ایرانه، از لحاظ آب و هوایی، تابستونای شرجی و طاقت فرسا و زمستونای سرد داره. این شهر، از شهرهای باستانی ایرانه، که در زمان شاهنشاهی هخامنشیان، محل سکونت قومی به نام آمارد بوده. این شهر پر از جاذبه های طبیعی و گردشگری زیباست که ممکنه خیلی از ماها بارها به عنوان مقصد سفرمون انتخابش کرده باشیم و ازش خاطره داشته باشیم.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو این شهر، هم می‌تونین ویلا ساحلی یا جنگلی کرایه کنین،‌هم میتونین از هتل‌هاش استفاده کنین، مثل هتل آپارتمان صدرا، اول جاده رامسر، یا هتل چالدره، تو کیلومتر 18 جاده 2000. شهرک ساحلی آتا هم می‌تونه انتخاب خوبی باشه.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

بیشترغذاهای مردم تنکابن به خاطر رطوبت زیاد و رشد و نمو انواع گیاهان، از سیر، گردو، بادمجان و تخم مرغ تهیه میشه. از مهمترین غذاهای تنکابن میشه به سرجاب، آغوذ خوروش، قورابیجی، ترشه تره، سیر تره، سیب زمینی تره، ترشه کباب و ... اشاره کرد. اگه در سفر به این شهر، دلتون یه وعده غذای شمالی خوش خوراک خواست، رستوران امیر طوبایی انتخاب خوبیه.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

تنکابن از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان کیوی در کشور ویکی از قطب‌های تولید مرکبات(به ویژه پرتقال) وخرمالو در کشورهست. همچنین از بزرگترین تولید کنندگان عمده برنج وبزرگترین تولید کننده و صادر کننده چای مازندرانه، طوریکه رتبه اول تولید درمازندران رو داره. صنایع دستی این شهر هم شامل گلدوزی، قلاب بافی، رویه کفش دوزی، پاتاوه، شال بافی، چادر شب و ... میشه که اکثر اونا رو می تونین از بازارهای هفتگی تهیه کنین. برای گشت و گذار توی مراکز خرید مدرن هم مرکز خرید ماهان انتخاب نسبتا خوبیه. درضمن تنکابن، یه بازار ماهی خیلی معروف داره که می تونین تازه ترین ماهی ها رو ازش تهیه کنین. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر هم مثل بقیه شهرهای ساحلی شمال طبیعت بی‌نظیری داره و پر از جاذبه گردشگریه، که از بهترین‌هاش می‌شه به جنگل دو هزار، سه هزار تنکابن، که یکی از زیباترین مناطق جنگلی شمال ایرانه، دشت دریاسر، که با عنوان یکی از زیباترین دشت های ایران، بین 4 کوه محصور شده، روستای قلعه گردن، که یکی از سرسبزترین روستاهای ایرانه، قله سیالان، که مرز بین دره الموت و دره دو هزاره، آبشارهای کوه سر، آبشار جلیسان، پارک جنگلی چالدره و قلعه مارکوه اشاره کرد.

نقشه تنکابن
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

این شهر هم مثل همه شهرهای ساحلی شمال ایران، تو فصل بهار طبیعتش زیبایی دو چندان داره.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا تنکابن، حدود 232 کیلومتره، که اکثرا این مسیر رو با ماشین شخصی می‌رن، چون هم مسیرش خیلی طولانی نیست، هم جاده‌ش خیلی قشنگه،‌ مخصوصا جاده چالوس. ولی برای سفر با هواپیما هم، می تونین برین رامسر، از اونجا زمینی برین تنکابن.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از تنکابن ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو شهر زیبای تنکابن، شهرهای عباس اباد، رامسر، چالوس، کلاردشت و جنگل غرب مازندران، می‌تونن انتخابای مناسبی برای ادامه سفر شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله تنکابن تا تهران 227 کیلومتر

فاصله تنکابن تا مشهد 953 کیلومتر

فاصله تنکابن تا تبریز 606 کیلومتر

فاصله تنکابن تا اصفهان 662 کیلومتر

فاصله تنکابن تا شیراز 1,145 کیلومتر

فاصله تنکابن تا بندرعباس 1,558 کیلومتر

فاصله تنکابن تا اهواز 1,045 کیلومتر

فاصله تنکابن تا زاهدان 1,726 کیلومتر