آشنایی با تالش ویرایش مطلب
تالش / Talesh

تالش، یکی از شهرهای اسان گیلانه، که در شمال ایران و کرانه دریای خزر، بین شهرهای اسالم و خلخال قرار گرفته، این شهر هم مثل بقیه شهر های شمالی بسیار سرسبز و زیباست و پر از جاذبه های طبیعی و گردشگری که دیدنشون از نزدیک می‌تونه خیلی لذت بخش باشه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل آپارتمان راستین،  تو بلوار ولیعصر،‌یا هتل بین المللی سپیدار، که در 12 کیلومتری این شهر واقع شده استفاده کنین. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

توی تالش هم مثل سایر شهرهای استان گیلان، علاوه بر غذاهای محلی خوش خوراک و خوشمزه مثل لونگی مرغ و ماهی، چغرتما، واویشکا، میرزا قاسمی، بوقلمون و ماهی سفید شكم پر که از غذاهای محلی تالش هستن، انواع چاشنی ها مثل بورانی بادمجان، بورانی اسفناج، زیتون پرورده، اشپل (خاویار ماهی)، ماهی شور، ماهی دودی ، كولی ، سیاه كولی و شاه كولی باعث میشه که با سفره ای از رنگ روبرو باشین و از طعم بی نظیر این غذاها لذت ببرین.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

سوغات این شهر شامل گلیم بافی، تولیدات دستباف پشمی، سفالگری و سرامیک سازی،عروسک کاموایی و لباس محلی می شن. عسل طبیعی، نان حلوایی (نذری) و پاتونی از سوغات دیگه این شهر به حساب میان که این سوغات و انواع محصولات محلی رو از پنجشنبه بازار تالش تهیه کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این منطقه، می‌شه به آبشار سوباتان، که یکی از آبشارهای زیبای استان گیلانه، روستای آق اولر، که از روستاهای توریستس ایرانه، مجموعه پره سر، که کلکسیونی از زیبایی‌های طبیعی و تاریخیه، آتشکده ایسپیه،‌ قله برزکوه و منطقه حفاظت شده لیسار،‌اشاره کرد.

نقشه تالش
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا تالش، 425 کیلومتره، که می‌تونین 5 ساعته این مسیر رو با ماشین شخصی خودتون 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از تالش ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر زیبا، شهرهای اسالم، سوباتان، پارک جنگلی گیسوم و دریاچه نئور، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله تالش تا تهران 426 کیلومتر

فاصله تالش تا مشهد 1,317 کیلومتر

فاصله تالش تا تبریز 351 کیلومتر

فاصله تالش تا اصفهان 741 کیلومتر

فاصله تالش تا شیراز 1,224 کیلومتر

فاصله تالش تا بندرعباس 1,732 کیلومتر

فاصله تالش تا اهواز 1,076 کیلومتر

فاصله تالش تا زاهدان 1,900 کیلومتر