آشنایی با سوسنگرد ویرایش مطلب
سوسنگرد / Susangerd

سوسنگرد از شهرهای مرزی استان خوزستانه، که در 55 کیلومتری شمال غربی مرکز استان، یعنی شهر اهواز قرار گرفته. هویزه در جنوب غربی سوسنگرد و بستان در شمال غربی سوسنگرد قرار دارن و رود کرخه ازش می‌گذره. این شهر در زمان جنگ ایران و عراق، برای مدتی توسط نیروهای عراق اشغال شده بود. مردم این شهر عرب هستن و شغل اصلی‌شون کشاورزیه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

هر شهری هتل واقامتگاه هایی داره که با کم و زیاد بودن ستاره هاشون سنجیده میشن اما روی " مُضیف " که به معنای محل ضیافت هست و آماده برای پذیرایی از شما برای اقامتی فراموش نشدنی، نمیشه ستاره گذاشت. پس حتما شبی رو هم مهمون این خانه های سنتی باشید.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

 میهمان نوازی عرب ها زبان زد است و کدبانویی و دست پخت زنان کوشا و زحمتکش اونها رو میشه از انواع خوراکی های سنتی، نان محلی خُبُز، طاباگ سیاح، کره حیوانی، خرما، ماهی کباب، حَشو ، مرغ شکم پر ، مفطح " بره شکم پر " و ... متوجه شد. کباب کوبیده ، سبزی پلو ، قیمه ماهی ، خورشت سبزی و ... از غذاهای محلی شهر به حساب میاد.

نوشیدنی ها

یکی از نوشیدنی های سنتی این شهر که طعمی لذیذ و روح بخش داره، قهوه تلخ عربی با فنجان مخصوص و دَلِه ای است که در وسط مُضیف ( کلبه ای سنتی ) سرو میشه.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

فلزکاری و میناسازی، بافندگی و ... از سوغات و صنایع دستی شهر به حساب میان.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر، جاذبه های گردشگری زیادی نداره، ولی مردم برای گذروندن اوغات فراغتشون به پارک مرکزی شهر، یا ساحل رودخونه کرخه می ‌رن.

نقشه سوسنگرد
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا سوسنگرد، 825 کیلومتر راهه، که شما باید این مسیر رو یا زمینی، با ماشین شخصی یا اتوبوس، حدودا 9 ساعته برین، یا اینکه با هواپیما برین اهواز، از اونجا زمینی برین سوسنگرد.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از سوسنگرد ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهرهای اهواز، هویزه، شوش، دزفول و تالاب شاگان، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی سفرتون باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله سوسنگرد تا تهران 831 کیلومتر

فاصله سوسنگرد تا مشهد 1,629 کیلومتر

فاصله سوسنگرد تا تبریز 1,134 کیلومتر

فاصله سوسنگرد تا اصفهان 576 کیلومتر

فاصله سوسنگرد تا شیراز 600 کیلومتر

فاصله سوسنگرد تا بندرعباس 1,203 کیلومتر

فاصله سوسنگرد تا اهواز 61.3 کیلومتر

فاصله سوسنگرد تا زاهدان 1,660 کیلومتر