آشنایی با سیرجان‎ ویرایش مطلب
سیرجان‎ / Sirjan

سیرجان، مرکز شهرستان سیرجان و یکی از شهرهای تاریخی استان کرمانه، که در 175 کیلومتری جنوب غربی شهر کرمان قرار گرفته و چون در تقاطع محورهای یزد-بندرعباس و کرمان-شیراز قرار گرفته ، از قدیم مورد توجه بوده. از نظر آب و هوایی زمستونای سرد و تابستونای معتدل داره. سیرجان از شهرهای تاریخی ایرانه، که قدیمی‌ترین سندی که ازش موجوده درباره گشتاسب، یکی از پادشاهان قدیمی ایرانیه، که دین زرتشت رو پذیرفته.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر،‌می‌تونین از هتل جهانگردی، تو خیابون خیام،‌ یا هتل فدک، تو خیابون ابن سینا استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

کشک بادمجان، بزقرمه، دلمه‌ برگ رز، کماچ سهین و ... از غذاهایی محلی سیرجان هستن که می تونین در سفر به این شهر امتحانشون کنین. خوشبختانه چیزی که توی این شهر زیاده، رستوران و فست فوده که دستتون رو برای انتخاب رستوران دلخواه باز میذاره.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مرغوبترین و با ارزش ترین سوغات این شهر رو پسته تشکیل میده که خانم های سیرجانی با پوسته اولیه و چغاله این محصول ترشی، مربا و ماست پسته درست میکنن.  "گليم شيريکي پيچ " مهمترين صنایع دستی دسيرجان به حساب میاد. از سوغاتیهای دیگه این شهر میشه به زرد چوبه، مسقطی، لواشک، پسته، قوتو(قاووت)، نان کلیسیرو، شیرینی‌های خانگی از جمله باقلوا، کماج سهن و شیرینی‌های سنتی دیگه اشاره کرد که اکثر این سوغات خوراکی رو می تونین از بازار سیرجان تهیه کنین. برای گشت و گذار توی مراکز خرید مدرن هم مرکز خرید مهر بهترین انتخابه.

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می شه به باغ سنگی، باغی که به نشانه اعتراض یه فرد کرولال ساخته شده و از درختانش سنگ آویزونه، یخدان های دوقلو، که ازش به عنوان منحصربفردترین یخچال های دوقلو نام برده می‌شه، دریاچه نمک سیرجان، قلعه سنگ، که قلعه  ای تسخیر ناپذیر و زیبا از جنس سنگه و حوادث بی‌شماری رو از سر گذرونده، بادگیر چپقی، که متفاوت‌ترین معماری رو بین بادگیرهای جهان داره و آرامگاه شاه فیروز اشاره کرد.

نقشه سیرجان‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا سیرجان 976 کیلومتر راهه، که این مسیر رو یا باید زمینی با ماشین و اتوبوس، 10 ساعته برین، یا با هواپیما بری، که جون این شهر خودش فرودگاه داره، می‌تونی پرواز مستقیم داشته باشی.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از سیرجان‎ ویرایش مطلب

بعد از تماشای تاریخ و طبیعت این شهر، شهرهاب بافت، شهر بابک، منطقه حفاظت شده بهرام گور و پارک ملی بختگان، می تونن مقاصد بعدی سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله سیرجان‎ تا تهران 976 کیلومتر

فاصله سیرجان‎ تا مشهد 1,082 کیلومتر

فاصله سیرجان‎ تا تبریز 1,490 کیلومتر

فاصله سیرجان‎ تا اصفهان 620 کیلومتر

فاصله سیرجان‎ تا شیراز 387 کیلومتر

فاصله سیرجان‎ تا بندرعباس 309 کیلومتر

فاصله سیرجان‎ تا اهواز 919 کیلومتر

فاصله سیرجان‎ تا زاهدان 681 کیلومتر