x
اسپیلت البرز

راهنمای سفر به شوشتر - Travel guide to Shushtar

آشنایی با شوشتر ویرایش مطلب
شوشتر / دار المومنین / Shushtar

شوشتر، یکی از تاریخی ترین شهرهای ایرانه، که در استان خوزستان، در دامنه های زاگرس قرار گرفته، که از نظر جغرافیایی، از شمال به گتوند، از شرق به مسجد سلیمان، از جنوب به اهواز و از غرب به شوش منتهی می شه. از لحاظ آب و هوایی، تابستونای گرم و زمستونای معتدل مدیترانه‌ای داره. شهر باستانی شوشتر، از شهرهای ارزشمند تاریخی ایرانه، که میراث تاریخی فراوانی رو در خودش جای داده.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل سنتی شوشتر، تو میدون 17 شهریور استفاده کنین.

رزرو آنلاین هتل های شوشتر

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

آش غلغل، سیرباقله، بورانی باقلا سبز تازه و ... از غذاهای محلی این شهر به حساب میان. اگه از غذا خوردن توی یه مکان تاریخی لذت میبرین، رستوران موزه مستوفی انتخاب خوبیه.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

نساجی سنتی، احرام بافی، سجاده بافی، جاجیم بافی، زیورآلات سنتی و سفال گریصنایع دستی این شهر رو تشکیل میدن. کلوچه ، زردک ،  ارده ،حلوا شکری، حلوا کنجدی ،حلوا قبیط  و ... هم از سوغات خوراکی شهر به حساب میان.  

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر، 15 اثر باستانی داره، که تحت عنوان نظام آبی تاریخی شوشتر، در میراث جهانی یونسکو ثبت شده و از زیبا‌ترین و تاریخی ترین شهرهای ایران به حساب میاد. شما می تونین با سفر به شوشتر، آبشار و آسیاب‌های آبی شوشتر،‌که مجموعه‌ای ارزشمند با عنوان بزرگ‌ترین مجموعه صنعتی پیش از انقلاب صنعتیه، پل شادروان، که یکی از قدیمی‌ترین پل‌های جهانه، مسجد جامع شوشتر،‌که مسجدی تاریخی و زیبا مربوط به صدر اسلامه، پل بند لشگر،‌ که سالم‌ترین پل‌بند به جا مونده از دوران ساسانیانه، بند میزان، که یه سد دست‌ساز از دوران ساسانیانه، خانه مستوفی،‌ خانه مرعشی و قلعه سلاسل اشاره کرد.

نقشه شوشتر
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا شوشتر، 745 کیلومتر راهه، که ایم کسیر رو اگه بخواین زمینی برین با ماشین شخصی یا اتوبوس برین، حدود 8 ساعت طول می‌کشه. برای سفر هوایی هم باید با هواپیما برین تا اهواز، از اونجا زمینی برین شوشتر.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از شوشتر ویرایش مطلب

بعد از تماشای تاریخ این شهر، شهرهای شوش، دزفول، مسجدسلیمان و منطقه حفاظت شده هفت شهیدان، می تونن انتخابای مناسبی برای ادامه سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران