آشنایی با شوش ویرایش مطلب
شوش / Shush

شوش، یکی از شهرهای استان خوزستان و از قدیمی‌ترین سکونت گاه های شناخته شده بشر در جهانه، که در 105 کیلومتری شمال اهواز قرار گرفته. این شهر، از معروفترین شهرهای دنیا، پایتخت چند هزار ساله مملکت عیلام و پایتخت زمستانی امپراطوری هخامنشی بوده‌. نخستین آثار سکونت در اون به 7000 سال قبل از میلاد برمی گرده و هنوز هم فعالیت‌های باستان شناسی در اون ادامه داره، همین جملات برای اینکه تصور کنیم این شهر تا چه حد تاریخی و تماشائیه کافیه.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

نقاشی روی سفال، نقاشی روی چوب، تذهیب، منبت چوب، معرق چوب، سفالگری، کپو بافی، محرق ساقه گندم و سرمه دوزی از سوغات مردم شوش به حساب میاد.

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهانه و سفر بهش می‌تونه یکی از بهترین سفرهای شما رو تشکیل بده، چون اونجا می‌تونین، محوطه باستانی هفت تپه، که بقایای شهری 3500 ساله از عیلامیانه، چغازنبیل، که مهم‌ترین اثر به جا مونده از تمدن عیلامی‌ها از 3200 سال قبله، کاخ آپادانا، که کاخ زمستانی پادشاهان هخامنشی بوده، قلعه باستانی شوش یا همون قلعه فرانسوی‌ها، آرامگاه دعبل خزاعی، دو گور و دو پا، موزه شوش و آرامگاه دانیال نبی رو از نزدیک ببینین.

نقشه شوش
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا شوش، حدودا 720 کیلومتر راهه، که اگه بخواین زمینی برین با ماشین شخصی یا اتوبوس، حدودا 8 یاعت طول می‌کشه. اگه بخواین با قطار برین، باید برین اهواز، از اونجا با ماشین برین شوش، یا اینکه با هواپیما برین دزفول، از اونجا زمینی برین شوش.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از شوش ویرایش مطلب

بعد از تماسای این شهر متمدن و تاریخی ، شهرهای دزفول، شوشتر،‌ اهواز و هویزه می‌تونن انتخابای مناسبی برای ادامه سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله شوش تا تهران 717 کیلومتر

فاصله شوش تا مشهد 1,515 کیلومتر

فاصله شوش تا تبریز 1,020 کیلومتر

فاصله شوش تا اصفهان 600 کیلومتر

فاصله شوش تا شیراز 647 کیلومتر

فاصله شوش تا بندرعباس 1,250 کیلومتر

فاصله شوش تا اهواز 117 کیلومتر

فاصله شوش تا زاهدان 1,707 کیلومتر

x