آشنایی با شاهین شهر ویرایش مطلب
شاهین شهر / Shahinshahr

شاهین شهر، یکی از شهر های استان اصفهانه، که در شمال مرکز استان،‌یعنی شهر اصفهان قرار گرفته. شاهین شهر رو می‌‌شه اولین شهر جدید و از پیش طراحی شده در ایران نامید، که در ۱۹ کیلومتری شمال شهر اصفهان و میان آزادراه معلم و بزرگراه آزادگان و حد فاصل منطقه بختیاردشت و امیرآباد که از دو جهت جاده اصفهان رو به تهران متصل می‌کنه، واقع شده‌. دلیل نام‌گذاریش اینه که نقشه‌ش مثل شاهینه. آب و هواش هم خشکه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامتتون می‌تونین از هتل اطلس،‌ تو بلوار امام خمینی استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

کباب، بریان و خورشت ماست که معروف‌ترین غذای اصفهانه، به علاوه باقالی ذرت (خوراسگان)، آش سماق، کله جوش، سرگنجشکی، کوکو قندی، قیمه ریزه، آش ماش و قمری، یخنه ترش، ماش و زردک، اوماج سرکه و چغندر، نخود آب ، کوفته برنجی از غذاهایی هستن که در این شهر هم می تونین تست کنین.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

قلم‌زنی، سفال، سرامیک، ساخت سازه‌های سنتی، نگارگری، نقاشی، منبت‌کاری، گیوه‌دوزی از صنایع دستی و سوغات این شهر به حساب میان.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه هی گردشگری این شهر، می‌شه به مسجد سین، که قدیمی ترین بنای اسلامی با نمای کاشی‌کاریه، کاروانسرای شیخ علیخان، که به عنوان استراحت‌گاهی برای مهمانان خارجی استفاده می‌شده، کاروانسرای عباسی، غار کلهرود و مسجد و مناره گز اشاره کرد. 

نقشه شاهین شهر
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا شاهین شهر، 434 کیلومتر راهه،‌که هم می‌تونین زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس، تو 4 الی 5 ساعت برین، یا اینکه با هواپیما یه ساعته برین اصفهان، از اونجا زمینی برین شاهین شهر.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از شاهین شهر ویرایش مطلب

بعد از گشتن تو این شهر، شهرهای اصفهان، نجف آباد، مورچه خورت و پناهگاه حیات وحش موته، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشژری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله شاهین شهر تا تهران 434 کیلومتر

فاصله شاهین شهر تا مشهد 1,229 کیلومتر

فاصله شاهین شهر تا تبریز 873 کیلومتر

فاصله شاهین شهر تا اصفهان 32.0 کیلومتر

فاصله شاهین شهر تا شیراز 515 کیلومتر

فاصله شاهین شهر تا بندرعباس 1,033 کیلومتر

فاصله شاهین شهر تا اهواز 546 کیلومتر

فاصله شاهین شهر تا زاهدان 1,201 کیلومتر