آشنایی با سمیرم ویرایش مطلب
سمیرم / Semirom

سمیرم، از شهرهای مهم و توریستی استان اصفهانه، که از لحاظ جرافیایی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شهر اصفهان و در کوهپایه‌های شرقی رشته کوه‌های زاگرس واقع شده و از شمال به شهرضا، از شرق به آباده، از جنوب به یاسوج و از غرب به بروجن محدود می‌شه. آب و هوای کوهستانی داره،‌با زمستونای سرد و پربرف و تابستونای خشک و معتدل. قدمت این شهر به 700 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گرده. از نظر منابع آبی و طبیعی رتبه اول رو تو استان اصفهان داره، همچنین رتبه اول رو تو تولید سیب مرغوب کشور داره. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

متاسفانه مثل اکثر شهرهای ایران، پخت غذاهای سنتی این شهر که هم خیلی متنوع و خوشمزه و نیروزا و انرژی زا هستن رو به فراموشیه. از این غذاهای خوشمزه میشه قورمه(که بیشتر یک نوع چاشنیه)، آش شله، آش بلگ ،نان محلی یوخه رو نام برد.

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مهمترین سوغات سمیرم همون سیب معروف این شهره و از  سوغاتی های دیگه شهر میشه به قارا، کشک، صنایع دستی به ویژهقالی و گلیم اشاره کرد.

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می شه به آبشار بی بی سیدان، که طبیعت بکر و زیبایی داره، آبشار آب ملخ، که می‌تونه تمام ملخ‌های مهاجم رو درجا نابود کنه، غار یخ اصفهان، آبشار تنگه رودقر، پارک دریاچه سمیرم، آتشکده آتشدان سنگی و آبشار سمیرم اشاره کرد.

نقشه سمیرم
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا شهر سمیرم، 623 کیلومتر راهه، که شما می‌تونین این مسیر رو زمینی با ماشین یا اتوبوس،‌ تو 6 الی 7 ساعت برین، یا می‌تونین با هواپیما و قطار برین اصفهان، بعد از اونجا زمینی برین سمیرم.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از سمیرم ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر توریستی، شهرهای یاسوج، شهرضا، بروجن،‌مبارکه و منطقه حفاظت شده دنا، می‌تونن انتخابای مناسبی برای ادامه سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله سمیرم تا تهران 625 کیلومتر

فاصله سمیرم تا مشهد 1,272 کیلومتر

فاصله سمیرم تا تبریز 1,065 کیلومتر

فاصله سمیرم تا اصفهان 165 کیلومتر

فاصله سمیرم تا شیراز 341 کیلومتر

فاصله سمیرم تا بندرعباس 895 کیلومتر

فاصله سمیرم تا اهواز 454 کیلومتر

فاصله سمیرم تا زاهدان 1,198 کیلومتر