آشنایی با ساوه ویرایش مطلب
ساوه / شهر انار / Saveh

ساوه، مرکز شهرستان ساوه و یکی از شهرهای استان مرکزی هستش، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به مامونیه، از شرق به قم، از جنوب به تفرش و از غرب به نوبران محدود می‌شه. از لحاظ آب و هوایی و اقلیمی، نیمه خشکه، با تابستونای گرم و زمستونای تقریبا سرد. پیشینه تاریخی این شهر به دوران ساسانیان برمی گرده.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل بین المللی کاوه، که اولین هتل استان مرکزی هم هستش،‌ استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

توی این شهر پخت آش خیلی رواج داره و آش آلو، آش انار، آش جو، آش اوماج  و... از آش های سنتی ساوه و دم پختک، کوفته نخودچی و 
ماشووی چندتا از غذاهای محلی این شهر به حساب میان.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مشهور ترین سوغات ساوه انار هست که همه ما تعریفش رو شنیدیم. از سوغات دیگه شهر میشه شیرینی سنتی ساوه، باسلوق،  قالی بافی و گلیم بافی ، منبت و کنده کاری روی چوب، معرق کاری،خراطی ، قلمزنی، چلنگری، رودوزیهای سنتی، سفالگری و ... رو نام برد.

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌شه به قلعه دختر، که یکی از شگفت‌انگیز ‌ترین آثار معماری ایران در دوره باستانه، که تا کنون ناشناخته مونده، تپه باستانی آوه، که تپه ای تاریخی از دوران ما قبل اسلامه، مسجد سرخ،‌ که یکی از زیباترین آثار باستانی شهر ساوه‌ست، قلعه تاریخی الویر، قلعه‌ای از سنگ و خشت و سفال، که قدمتش به دوران ساسانی برمی‌گرده، غار آقداش، که از مهم ترین غارهای باستانی ایرانه، پل سرخ ده، قلعه آردمین، امامزاده سید اسحاق و مسجد جامع ساوه اشاره کرد. 

نقشه ساوه
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا ساوه، حدود 140 کیلومتره، که شما می‌تونین این مسیر رو زمینی با ماشین یا اتوبوس تو کمتر از 2 ساعت برین. این شهر فعلا راه آهن نداره.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از ساوه ویرایش مطلب

بعد از گشتن شهر ساوه، شهرهای قم، اراک، همدان، دریاچه نمک و پارک ملی کویر، می تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله ساوه تا تهران 141 کیلومتر

فاصله ساوه تا مشهد 1,016 کیلومتر

فاصله ساوه تا تبریز 583 کیلومتر

فاصله ساوه تا اصفهان 316 کیلومتر

فاصله ساوه تا شیراز 799 کیلومتر

فاصله ساوه تا بندرعباس 1,252 کیلومتر

فاصله ساوه تا اهواز 699 کیلومتر

فاصله ساوه تا زاهدان 1,419 کیلومتر