آشنایی با سردرود ویرایش مطلب
سردرود / سردری، سردره / پایتخت تابلوفرش جهان / Sardroud

سردرود، یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقیه، که در شهرستان تبریز قرار گرفته . این شهر باغ‌های زیبا و پرمحصولی داره، آب و هواش هم معتدله. سردرود با سابقه طولانی و حجم عمده تولیدات تابلوفرش، سال‌هاست که در بسیاری از جوامع با عنوان پایتخت تابلو فرش ایران و جهان شناخته می‌شه. تابلو فرش‌های دستباف سردرود، به دلیل وفور طیف رنگ و ظرافتی که توشون به کار رفته، از ارزش و مقبولیت بسیاری در سطح جهانی برخوردارن. این تابلو فرش‌ها اغلب در قالب پرتره بافته می‌شن. 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامتتون می‌تونین از هتل‌های شهر تبریز استفاده کنین. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

این شهر به خاطر آب و هوای مناسب و به خاطر هم جواری با شهر تبریز، رستوران‌ها ی زیادی داره که با ارائه غذاهای لذیذ با گوشت سالم گوسفندی پر طرفداران. توی کمربندی سردرود که مسیر تبریز به آذرشهر رو به هم متصل می کنه، جاییبرای تجمع رستوران‌های سنتی و کلاسیک فراوانی شده که بیشتر به خاطر گوشت محلی و غذای سنتی این شهر یعنی آبگوشت شهرت فراوانی داره. علاوه بر غذای مشهور این شهر یعنی آبگوشت رستوران‌های زیادی وجود داره که مشهورترینشون شامل رستوران جلالی، باغچه ولیعصر، رستوران سنتی ایمانی، رستوران چهار باغ و رستوران برکه میشن.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

سردرود به عنوان پایتخت تابلو فرش جهان مشهوره و یکی از سوغاتی‌های این شهر تابلو فرش دست بافت هست که این شهر رو به محلی برای تردد توریست‌هایی از نقاط مختلف جهان تبدیل کرده. از سوغات خوراکی این شهر هم میشه آلوچه سبز سردرود رو نام برد که  که شهرت کشوری داره.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر، باغ‌های مرکبات زیبا و سرسبزی داره که می‌تونین اوقات خوشی رو اونجا بگذرونین.

نقشه سردرود
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا سردرود، حدود 640 کیلومتر راهه، که یا باید این مسیر رو زمینی، با ماشین یا اتوبوس حدودا 6 ساعته برین، یا با هواپیما برین، تبریز، از اونجا زمینی برین سردرود. 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از سردرود ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، تبریز، دریاچه ارومیه، جزیره کبودان و منطقه حفاظت شده سهند، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله سردرود تا تهران 639 کیلومتر

فاصله سردرود تا مشهد 1,529 کیلومتر

فاصله سردرود تا تبریز 19.2 کیلومتر

فاصله سردرود تا اصفهان 913 کیلومتر

فاصله سردرود تا شیراز 1,396 کیلومتر

فاصله سردرود تا بندرعباس 1,850 کیلومتر

فاصله سردرود تا اهواز 1,146 کیلومتر

فاصله سردرود تا زاهدان 2,018 کیلومتر

x