x
x
آشنایی با سمرقند ویرایش مطلب
سمرقند / دروازه ای بین شرق و غرب / Samarkand

سمرقند شهری پر از افسانه است. تمام خیابان ها، دره ها و حتی مخازن آب داستان هایی برای گفتن دارن و هرساله توریست های زیادی راهی کشور ازبکستان میشن و سری می زنن به این شهر زیبا و رویایی تا از نزدیک گوش بدن به داستان ها و همین تاریخ و افسانه ها. این شهر زیبا به عنوان معروف ترین و شناخته شده ترین شهر ماوراء النهر، درست 300 کیلومتری جنوب غربی شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان واقع شده. بر اساس یک روایت تاریخی این شهر رو افراسیاب، پادشاه اساطیری توران بنا کرده به نحوی که همچنان بقایای شهر قدیمی در تپه افراسیاب پیداست.
روایت دیگر اینکه اسکندر مقدونی 4 قرن قبل از میلاد شهر را بنا کرد. سمرقند در دوره سامانیان بعد از شهر بخارا، آبادترین شهر ازبکستان و مرکز ادب و فرهنگ بوده که با حمله سپاه مغول در سال 617 هجری قمری به طور کلی از بین رفت. در این حمله فقط 30 هزار نفر از جمعیت 500 هزار نفری زنده ماندن و بعد از این جنگ بود که ارتباط کلی سمرقند با ایران قطع شد.
قرن 14 هزمان با پادشاهی تیمور، این شهر دوباره زنده شد و به عنوان پایتخت سیاسی تیمور لنگ جان گرفت. به علت پادشاهی چند دهه تیمور، سمبل امپراطوری شناخته شد. دوره تیمور لنگ معماری جدید و بناهای بزرگی در شهر بنا شدن و به رقابت با سایر پایتخت های آسیایی درآمدن. سال 909 هجری قمری ازبك‌ های شيبانی، سمرقند رو تصرف کردن كه بعدها خود ازبکی ها توسط نادرشاه افشار مغلوب شدن. سال 1285 هجری قمری شهر به تصرف ارتش روسيه در آمد. با وجود همه اين فراز و فرودها، هنوز بقايای زيادی از فرهنگ و تمدن ايرانی رو میشه تو اين شهر پیدا کرد.
تو این سفرنامه با ما همراه باشین تا سری بزنیم به مکان های جذاب و دیدنی و مشهور شهر زیبای سمرقند.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

سمرقند یه شهر افسانه ای و به دلیل همین افسانه ها و داستان هایی که داره هرساله توریست ها و گردشگرای زیادی رو جذب می کنه. از این رو هتل های زیادی برای اقامت و راحتی مسافران در شهر فعالیت می کنن. از 5 ستاره با امکانات بالا گرفته تا هتل هایی با ستاره ها و امکانات کمتر که البته مهم ترین موضوع که راحتی میشه در تمام هتل ها موجوده.
ما بهترین و شناخته شده ترین ها رو معرفی می کنیم تا شما در سفر به سمرقند با توجه به بودجه ای که در نظر می گیرین مناسب ترین رو انتخاب کنین.
هتل امیرخان | Hotel Emir Han ازهتل های نوساز و 5 ستاره شهر هستش که با امکانات و سرویس دهی عالی آماده میزبانی از شماست.  هتل ریگستان | Registan Plaza Hotel،  هتل آسیا سمرقند | Hotel Asia Samarkand ، بوتیک هتل سلطان | Sultan Hotel Boutique و هتل پلاتان | Platán Hotel هم با یک ستاره کمتر آماده میزبانی هستن با همان امکانات و راحتی. 
هتل ینگی شرق | Hotel Yangi Sharq، هتل ملکه | Malika Prime Hotel، هتل لطیف | Hotel Latif، هتل کاروانسرای | Hotel Caravan Serail و  هتل زارینا | Zarina Hotel هم از هتل های 2 و 3 ستاره شهر هستن که هم راحتن و هم از لحاظ ساخت و معماری بنا و دکور اتاق ها فوق العادن و صد البته راحت.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نقشه سمرقند
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از سمرقند ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ازبکستان
فاصله

اطلاعاتی وجود ندارد