آشنایی با سلماس‎ ویرایش مطلب
سلماس‎ / Salmas

سلماس، مرکز شهرستان سلماس و یکی از شهرهای استان آذربایجان غربیه، که در 80 کیلومتری شمال ارومیه و بر سر مسیر ارتباطی ارومیه به تبریز واقع شده. پیشینه تاریخی این شهر، به دوران اوراتویی، یعنی هزاره قبل از میلاد برمی‌گرده، ولی در سال 1309 یه زلزله شدید اومد و کل شهر رو نابود کرد.بعد از اون شهر جدید سلماس رو با اصول شهرسازی مدرن و با طرح شطرنجی، در چند کیلومتری شمال ویرانه‌های دیلمان ساختن. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از سوغات و صنایع دستی این شهر میشه به قالیبافی، گلیم بافی، سفالسازی، ریسندگی الیاف، سبد و حصیر بافی، زیلو و جاجیم بافی اشاره کرد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به، غارهای قارنی یاروغ، که افسانه‌ای جالب داره و قدمتش به 700 سال قبل از میلاد برمی‌گرده،‌ سنگ نگاره خان تختی، که یادگار یکی از پیروزی های ایرانیان بر رومیانه، دره زولاچای، قلعه تاریخی عسگرآباد، کلیسای هفت وان و آبگرم ایسی سو اشاره کرد.

نقشه سلماس‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تران تا این شهر حدود 790 کیلومتر راهه، که این مسیر رو می‌تونین زمینی، با ماشین شخصی یا اتوبوس،‌حدودا 8 ساعته برین، یا اینکه با هواپیما برین خوی،‌بعد از اونجا زمینی برین سلماس.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از سلماس‎ ویرایش مطلب

بعد از گشتن تو این شهر، شهرهای خوی، تبریز، ماکو، ارومیه و دریاچه ارومیه، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله سلماس‎ تا تهران 789 کیلومتر

فاصله سلماس‎ تا مشهد 1,680 کیلومتر

فاصله سلماس‎ تا تبریز 164 کیلومتر

فاصله سلماس‎ تا اصفهان 1,064 کیلومتر

فاصله سلماس‎ تا شیراز 1,546 کیلومتر

فاصله سلماس‎ تا بندرعباس 2,001 کیلومتر

فاصله سلماس‎ تا اهواز 1,130 کیلومتر

فاصله سلماس‎ تا زاهدان 2,169 کیلومتر