آشنایی با قائم شهر ویرایش مطلب
قائم شهر / Qaemshahr

قائم شهر، مرکز شهرستان قائم شهر و یکی از شهرهای مهم استان مازندرانه، که قبل از انقلاب اسلامی بهش شاهی می‌گفتن و بعدش شد قائم‌شهر. این شهر از لحاظ جغرافیایی،‌از شمال به جویبار، از شرق به ساری، از جنوب به سوادکوه و از غرب به بابل منتهی می‌شه. از لحاظ آب و هوایی، چون بین کوه و دریا قرار گرفته، معتدل و مرطوبه. سابقه تاریخی این شهر به قبل از قرن ششم برمی‌گرده. این شهر به خاطر جاذبه های گردشگری‌ای که داره،‌یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایرانه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر هم مثل اکثر شهرهای شمالی، می‌تونین ویلا اجاره کنین. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

ناز خاتون، آش گزنه، آش کدو ، آش ترش، آش دوغ، ته چین، فسنجان، انار تیم خرش، خورش مرغ ترش، باقالا پلو، مرغ شکم پر، کدو پلو(کهی پلا)، ماهی شکم پر، و... از غذاهای محلی این شهر به حساب میان که بعضی از اونا رو می تونین در رستوران های خوب شهر مثل رستوران اکبرجوجه نوش جان کنین.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

صنایع‌چوبی ، گونی‌بافی، حصیربافی، گلیم ‌بافی، جاجیم ‌بافی، جوراب ‌بافی، موج‌ بافی، سفال‌گری و… از سوغات و صنایع دستی قائمشهر به حساب میاد. مرکبات، ترشیجات و مرباجات، سبزی های محلی و ... از سوغات خوراکی هستن که می تونین اکثر اونا رو از بازارهای روز  اینجا تهیه کنین. برای گشت و گذار توی مراکز مدرن شهر هم مجتمع تجاری میلاد نور انتخاب خوبیه.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر،‌می‌شه به آبشار و جنگل پلنگ دره، که از توریستی‌ترین و سبزترین جنگل های دنیاست، پارک پایین لموک،‌که بزرگ ترین پارک نمونه گردشگری روستایی ایرانه، تالاب کرچنگ، چنار امامزاده یوسف، جنگل اورست، روستای وسطی کلا، سد سنبل رود و امامزاده سید محمد زرین نوا اشاره کرد.

نقشه قائم شهر
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

این شهر در تمام فصول زیباست.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا قائم شهر، حدودا 250 کیلومتر راهه، که این مسیر رو می‌تونین با ماشین شخصی از جاده فیروزکوه تو 3 الی 4 ساعت برین و از جاده زیباش لذت ببرین.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از قائم شهر ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر، شهرهای بابل، بابلسر، ساری، نکا، آمل، فریدونکنار و بهشهر می‌تونن انتخابای خوبی برای ادامه سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله قائم شهر تا تهران 249 کیلومتر

فاصله قائم شهر تا مشهد 751 کیلومتر

فاصله قائم شهر تا تبریز 871 کیلومتر

فاصله قائم شهر تا اصفهان 692 کیلومتر

فاصله قائم شهر تا شیراز 1,174 کیلومتر

فاصله قائم شهر تا بندرعباس 1,437 کیلومتر

فاصله قائم شهر تا اهواز 1,061 کیلومتر

فاصله قائم شهر تا زاهدان 1,445 کیلومتر

x