آشنایی با اشنویه ویرایش مطلب
اشنویه / پایتخت گیلاس ایران / Oshnaviyeh

اشنویه، یکی از شهرهای مرزی و کردنشین استان آذربایجان غربیه. یه شهر کوچیکه ولی طبیعت بکر و زیبایی داره ، که رودخونه ها و کوه های بزرگ و زیبا اون رو احاطه کردن. باغهای سرسبز و مطبوع آن پر از سبزه و گل و میوه‌‌هایی مانند گیلاس، توجه گردشگرا رو به خودش جلب می‌کنه و باعث شده اشنویه، پایتخت گیلاس ایران لقب بگیره. اشنویه از شهرهای تاریخی ایرانه، که تو سنگ‌نوشته‌ها، از جمله کتیبه کوروش اسمش اومده.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

تو این شهر هتل یا اقامت گاه خاصی وجود نداره، ولی اگه آشنایی اونجا ندارین، می‌تونین تو شهر ارومیه اقامت کنبن، چون کمتر از یه ساعت با اشنویه فاصله داره.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

اگه در سفر به اشنویه، دوست یا اقوامی داشته باشین، می دونین که با غذاهای رنگینی از سلیقه ها و قوم های مختلف استان آذربایجان غربی روبرو هستین. انواع آش و آبگوشت از معروفترین و رایج ترین  غذاهای شهر به حساب میان که شامل آش دوغ، آش رشته، آش انار، اباج آش، آش بلغور، آبگوشت های محلی، يوتی آش و ... می شن.

نوشیدنی ها

مصرف انواع عرقیات از جمله عرق بیدمشک، بادرنجبو، عرق نعناع، گلاب و ... در اشنویه رواج داره.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از اونجا که اشنویه زمینهای حاصل خیزی داشته، توتون اون در قدیم معروف بود و اولین سیگار ایرانی به اسم اشنو ویژه  درچهار طرح متفاوت با توتون اشنویه تولید می شد. علاوه بر توتون مرغوب، این شهر به پایتخت گیلاس ایران معروفه که دلیلش وجود بیش از پنج هزار هکتار باغات سیب و گیلاس، زردآلو، گردو و ... هست.  به جز میوه جات، انواع عرقیات، نقل، بیدمشک، حلوای گردو، حلوای هویج و عسل از سوغات خوراکی این شهر به حساب میان. از صنایع دستی اشنویه هم می شه به صنایع چوبی، انواع قالی و بافته‌های دستی اشاره کرد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر باغ های گیلاسشه، که خیلی هم معروفه و اصلا شهر اشنویه رو به باغ‌های گیلاس اون می‌شناسن، جنگل زیبای میرآباد و روستای بیمضرته هم از جاذبه های دیگر این شهر هستن، که دیدنشون خالی از لطف نیست.

نقشه اشنویه
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهار و تابستون فصول مناسب‌تری برای سفر به این شهر،‌از نظر آب و هوایی هستن.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده‌ای تهران تا اشنویه، 736 کیلومتره، که یا باید با ماشین شخصی و اتوبوس از طریق زمینی طی کنین، یا با هواپیما تا شهر ارومیه رو برین، بعد از اونجا، با ماشین یا اتوبوس و مینی‌بوس برین اشنویه، که حدودا 70 کیلومتر فاصله دارن از هم.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از اشنویه ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر اشنویه، دریاچه ارومیه و شهرهای ارومیه، مهاباد، نقده و میاندوآب، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله اشنویه تا تهران 732 کیلومتر

فاصله اشنویه تا مشهد 1,623 کیلومتر

فاصله اشنویه تا تبریز 216 کیلومتر

فاصله اشنویه تا اصفهان 1,006 کیلومتر

فاصله اشنویه تا شیراز 1,489 کیلومتر

فاصله اشنویه تا بندرعباس 1,944 کیلومتر

فاصله اشنویه تا اهواز 1,003 کیلومتر

فاصله اشنویه تا زاهدان 2,112 کیلومتر