آشنایی با نکا ویرایش مطلب
نکا / Neka

نکا، مرکز شهرستان نکا و یکی از شهرهای شمالی ایران در استان مازندرانه، که در 26 کیلومتری شمال شرقی شهر ساری قرار گرفته.  شهر نکا به دلیل وجود شرکت‌های بیشمار صنعتی به عنوان شهر صنعتی مازندران نام برده می شه و این ویژگی بیشتر از جاذبه‌های مذهبی و گردشگری،  مشخصه نکا به شمار می‌ره، ولی با ین وجود، نکا شهری بسیار خوش آب و هوا و زیباست و گردشگر های زیادی رو در طول سال به خودش جذب می‌کنه. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

مثل سایر شهرهای مازندران اکثر غذاهای مردم نکا از سبزیجات محلی و گردو تهیه میشه، که می تونین انواع غذاهای مازندرانی خوشمزه مثل مرغ ترش، بادمجان کباب، ماهی شکم پر، ناز خاتون، کال کباب و ... رو در سفر به این شهر تست کنین. 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از سوغات پرطرفدار مازندران میشه ترشیجات و مرباجات، ماهی، سبزیجات معطر، صنایع دستی حصیری و سفالی رو نام برد که از این شهر هم می تونین تهیه شون کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری شهر نکا، می‌شه به آبشار اسپه او، که از بی‌نظیرترین آبشار های ایرانه،‌ آبشار سه کیله، آبشار و دره درویشان، تالاب لپو و پلنگان، که از تالاب های 4 فصل ایرانه، دریاچه و جنگل کوهسار کنده، آبشار دزده، چشمه آب معدنی قرمرض و روستای اطرب اشاره کرد.

نقشه نکا
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای سفر به نکا، باید جاده تهرن به سمت بهشهر رو 302 کیلومتر یعنی تقریبا 4 الی 5 ساعت برین و بعد از ساری به شهر نکا می‌رسین. البته می‌تونین هم با هواپیما برین ساری، بعد از اونجا زمینی برین نکا.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از نکا ویرایش مطلب

بعد از گشتن تو این شهر، شهرهای بهشهر و ساری،‌ جنگل اورست و پناهگاه حیات وحش میانکاله، می‌تونن مقاصد بعدی سفر شما رو تشکیل بدن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله نکا تا تهران 302 کیلومتر

فاصله نکا تا مشهد 725 کیلومتر

فاصله نکا تا تبریز 924 کیلومتر

فاصله نکا تا اصفهان 744 کیلومتر

فاصله نکا تا شیراز 1,227 کیلومتر

فاصله نکا تا بندرعباس 1,451 کیلومتر

فاصله نکا تا اهواز 1,113 کیلومتر

فاصله نکا تا زاهدان 1,419 کیلومتر

x