آشنایی با مینسک ویرایش مطلب
مینسک / Minsk

مینسک پایتخت و بزرگترین شهر کشور بلاروس هستش. این شهر ۱،۸ میلیون نفر جمعیت داره. شهر مینسک همچنین مرکز شهرستان و بخشی به همین نام است.  این شهر در کنار رودهای سویسلاچ و نیامیها قرار گرفته . مینسک شهری زیبا، سر سبز و منظم است. به هنگام ورود به این شهر تصور میکنید که به پایتخت یکی از کشورهای اروپایی وارد شده اید. قوانین راهنمایی رانندگی و احترام به حقوق عابران پیاده درمینسک خیلی خوب رعایت میشه. مردم مینسک خونگرم هستن و با وجود این که تسلط چندانی به زبان انگلیسی ندارن با خارجی ها ارتباط خوبی برقرار میکنن. مینسک دارای قدمتی تاریخی هستش و چون گذرگاهی به نقاط مختلف اروپا بوده شاهد جنگ های خونین زیادی بوده؛ از امپراطور ایران، یونان و ناپلئون هرکس که به این شهر رسیده اون جا رو با خاک یکسان کرده و سال ها زمان برده تا مردم شهر رو بازسازی کنند حتی در جنگ جهانی دوم نازی ها تمامی یهودی های مینسک رو زنده به گور و قتل عام کردند.

 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

سبک غذای مردم مینسک خیلی نزدیک به آشپزی مردم لیتوانی هستش. اما برای غذا خوردن توی مینسک حتما به این رستوران ها سر بزنید و از غذاهای مخصوص این شهر میل کنین. رستوران گرند کافه | Grand Cafe ، رستوران واسلیکی | Vasiliki Restaurant، رستوران لیدو | Lido، رستوران Rakovsky Brovar ، رستوران La Crete d’Or  ، رستوران پلن بی | Plan B و رستوران وود اند فایر | Wood & Fire

نوشیدنی ها

 اگه هوس قهوه خوردن و کافه گردی توی مینسک رو کردین حتما به این کافه ها سر بزنید و از معاشرت با مردم عادی شهر لذت ببرین. کافه نیو | News CAFE و کافه بیسترو د لوکس | Bistro de Luxe .

 

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

خیلی بعیده که آدم بتونه بره شهری و اونجا سوغاتی نخره، اما اگه به مینسک رفتین حتما به مرکز خرید زاموک | Zamok Mall سر بزنید و سوغاتی هاتون رو بخرین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

در شهر مینسک به هیچ عنوان نباید از آب لوله کشی استفاده کنین و لازمه که حتما آب معدنی خریداری کنین و اگه به اطراف شهر رفتین هم از خوردن انواع قارچ و توت خودداری کنین.

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

در مینسک برای هر سلیقه ای جذابیتی وجود داره. خیابان استقلال مینسک (Praspiekt Niezaliežnasci ) یکی از طویل ترین خیابان های اروپاست با 15 کیلومتر که از مرکز شهر مینسک تا شمال شرقی شهر امتداد پیدا می کنه. ساختمان های مینسک از سبک معماری دوره استالین پیروی می کنن و نورپردازی نمای ساختمان ها منظره بسیار زیبایی را در شب ایجاد می کنه. در ابتدای این خیابان میدان های استقلال و لنین قرار دارن که از جاذبه های توریستی مینسک هستن. در حاشیه میدان استقلال ساختمان بانک مرکزی، ساختمان های دولتی ، دانشگاه دولتی بلاروس واقع هستن. در زیر میدان استقلال مرکز خرید بسیار بزرگی قرار دارد که به شهر زیر زمینی مشهور است و مساحتی حدود 7 هکتار تعداد زیادی فروشگاه، رستوران در امتداد این خیابان می تونین با طی حدود یک کیلومتر می تونین به دیدن میدان ویکتوری برین. اما از دیدن دیگر جاذبه های این شهر هم غافل نشین، جاذبه هایی مثل؛ موزه دولتی گریت پیتروتیک وار بلاروس | Belarusian State Museum of the Great Patriotic War  ، جزیره ی تیرز | Island of Tears، میدان ویکتوری | Victory Square  ، کتابخانه ملی بلاروس | National Library of Belarus ، کلیسا سیمون و هلنا | Church of Saints Simon and Helena، کلیسای جامع هولی اسپریت | Holy Spirit Cathedral و پارک ویکتوری | Victory Park .

نقشه مینسک
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین فصل برای رفتن به مینسک در ابتدای پاییز هستش زمانی است که دمای هوا بهتر باشه یا در تابستان که هوا گرم و خوب باشه.

20 °C
8 °C
29 °C
17 °C
23 °C
12 °C
13 °C
3 °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

شما می تونین به وسیله خطوط هواپیمایی بلاویا بلاروس به طور مستقیم از تهران به مینسک بلاروس پرواز داشته باشین و یا با باقی خطوط هوایی با یک توقف به این شهر برین، ایرلاین هایی مثل؛ هواپیمایی بلاویا Belavia Airlines، هواپیمایی آذربایجان Azerbaijan Airlines، هواپیمایی الاتحاد Etihad Airways، هواپیمایی ترکیش Turkish Airlines و هواپیمایی لوفتهانزا Lufthansa Airlines.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

فستیوال روز فرهنگ ملی جشنی هستش که در اواخر ماه آگوست برگزار میشه و مردم شهر به جشن و پایکوبی میپردازن و غذاهای سنتی میخورن. اما در این شهر تئاتر و اپرا از ارزش خیی بالایی برخوردار هستش حتما اگه به مینسک رفتین خودتون رو به دیدن یه تاتر در سالن تئاتر معروف این شهر مهمون کنین.

خروج از مینسک ویرایش مطلب

بعد از این که شهر مینسک رو دیدین حتما اگه وقت دارین به شهر گومل هم سر بزنین

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

امنیت در مینسک زیاد بالا نیست و سرقت موبایل و رشوه و این قبیل مسائل در این شهر به وفور رخ می دهد و از این رو توریست هایی که به مینسک سفر می کنند باید مراقب باشند. البته این شهر میزبان بسیاری از ایرانیان نیز می باشد که برای تحصیل کار و … به این شهر سفر کرده و اغلب هم در این شهر ماندگار شده اند.

ویزا بلاروس
فاصله

اطلاعاتی وجود ندارد