آشنایی با میانه ویرایش مطلب
میانه / دروازه آذربایجان / Mianeh

میانه، مرکز شهرستان میانه و یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقیه. این شهر به عنوان دروازه آذربایجان شناخته می‌شه و در مسیر تهران به تبریز قرار گرفته. پیشینه تاریخی میانه  به ده‌ها سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گرده و بعضی نوشته‌ها سابقه تاریخی میانه رو  تا ۷۲۰ سال قبل از میلاد هم نقل می‌کنن. وجود کتیبه‌های آشوری و اوراتویی در بعضی مناطق آذربایجان و کشف آثار باستانی و مجسمه‌های سفالین در شهر میانه، قدمت تاریخی اون رو به دوره‌های قبل از تشکیل دولت ماد می‌رسونه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل سولماز استفاده کنین.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

برنج میانه، ایشلی فطیر، عسل، گیاهان دارویی،، لبنیات میانه و... از سوغات خوراکی میانه هستن. علاوه بر این سوغات، سیب میانه هم از سوغات این شهر به حساب میاد و پیشنهاد ما به شما اینه که حتما تستش کنین که توی تهران نمیتونین پیداش کنین و فقط به کشورهای خارجی صادر میشه. از سوغات و صنایع دستی شهر هم میشه به گلیم و قالی اشاره کرد. اکثر این سوغات رو می تونین از بازار بزرگ میانه تهیه کنین. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌شه به مسجد سنگی ترک،‌ که از زیباترین مساجد سنگی ایرانه، غارهای دست کند کندوان، که قدیمیا معتقدن در گذشته بازارچه بوده، قلعه دختر میانه، که مربوط به دوران ساسانیانه، کاروانسرای جمال آباد، سد آیدوغمش، پل شهرچای، پل دختر میانه، موزه تاریخی میانه، سد تاریخی قاضیلو، چشمه سیدلر و مجموعه تفریحی-پذیرایی-گردشگری آناباغی اشاره کرد.

نقشه میانه
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا میان کیلومتر راهه، که اگه زمینی با ماشین یا اتوبوس برین، حدودا  ساعت طول می‌کشه.  

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از میانه ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر، شهرهای خلخال، مراغه، زنجان، تبریز، اهر و دریاچه ارومیه،‌می‌تونن انتخابای خوبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله میانه تا تهران 466 کیلومتر

فاصله میانه تا مشهد 1,356 کیلومتر

فاصله میانه تا تبریز 166 کیلومتر

فاصله میانه تا اصفهان 740 کیلومتر

فاصله میانه تا شیراز 1,223 کیلومتر

فاصله میانه تا بندرعباس 1,677 کیلومتر

فاصله میانه تا اهواز 973 کیلومتر

فاصله میانه تا زاهدان 1,845 کیلومتر