آشنایی با ماسوله ویرایش مطلب
ماسوله / Masuleh

شهر تاریخی ماسوله، یکی از سرسبزترین، خوش آب و هواترین و توریستی ترین شهرهای ایرانه، که در استان گیلان و در 60 کیلومتری شهر رشت قرار گرفته. طبق تحقیقات باستان شناسان،‌ از سده پنجم تا هشتم هجری، به عنوان یکی از مراکز مهم در زمینه فلزکاری بوده. این شهر تابستونای خنک و زمستونای سرد و برفی داره و به خاطر معماری منحصر بفردی که داره در جهان شناخته شده‌ست و سالیانه ده ها هزار گردشگر رو به خودش جذب می‌کنه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

اقامت تو شهر ماسوله میتونه بهترین گزینه ی سفر به این شهر باشه چون هم هتل های مناسبی داره و هم نمای زیبایی از پنجره اتاق هاش نمایان هست.میتونین صبحاتون رو با آفتاب تازه و خوش آب و هوایی که از پنجره ی اتاقتون وارد شده شروع کنین و در فضای سبز و زیبای جنگل های ماسوله قدم بزنین.نمونه هتل های مناسب اقامت تو شهر ماسوله  هتل ابریشم ماسوله | Abrisham Hotel ،  هتل آرام ، هتل معین ماسوله هستن و سوئیت مناسب اقامت تو این شهر  هتل سوئیت باران ماسوله هست.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

گیلان غذاهای خوش طعم و عالی داره که امکان نداره با سفر به این شهر از خوردنشون غافل بشین.شامی ماسوله، خورش سیر و شوید، نهه قورمه، قیسی پوئنه، خنش کوکو و بزه گیر از غذاهای خاص و محلی این شهر تاریخیه. بعضی از این غذاها رو می تونین توی رستوران های سنتی که در طبقات ماسوله قرار دارن، نوش جان کنین.  رستوران لارچشمه و رستوران سنتی بامداد | bamdad restaurant مکان های باصفایی برای میل غذا تو ماسوله هستن. رستوران وکافه سنتی ماهسالار کوه ماسوله و  رستوران برادران روحی ماسوله هم مکان های مناسبی برای میل غذا تو ماسوله هستن.

نوشیدنی ها

کافه گردی تو شهر خوش آب و هوای ماسوله یه تفریح جدانشدنی از سفر به این شهر میتونه باشه. اماانتخابتون برای کافه تو این شهر محدود هست چون کافه های زیادی نداره. کافه سنتی ماسوله ،  کافه عقیل علیپور ماسوله و  کافه رستوران سنتی ماسوله نمونه کافه های خوب تو شهر ماسوله هستن.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

به جز اگرده یا اگردک که شیرینی مختص ماسوله ست و از مواد مقوی و طبیعی تهیه می شه، می تونین حلوای کنجدی، حلوا برنجی، عسل حلوا، کاکا، خرکاره دریج و چکره به همراه صنایع دستی مثل عروسک های بافتنی، صنایع چوبی و ... سوغات مناسبی برای ماسوله به حساب میان که می تونین اونا رو از بازار ماسوله تهیه کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

این شهر مراکز درمانی و داروخانه هایی در اطرافش داره که میتونین در صورت نیاز به اونها مراجعه کنین. بیمارستان پورسینا و داروخانه دکتر محقق ماسوله نمونه مراکز خدمات درمانی در اطراف شهر ماسوله گیلان هستن.

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

ماسوله طبیعت فوق العاده مسحور کننده ای داره که در حین سفر به این شهر نمیتونین تو هتل بمونین و باید قدم به طبیعت زیبا و خوش آب و هواش بگذارین و با استشمام های مطبوع این شهر، روحتون رو پر از انرژی مثبت کنین. طبیعت مه گرفته این شهر در فصل بهار و بافت پلکانی اون مهم‌ترین عوامل جذب گردشگرش هستن ولی اگه بخوایم چند مورد از جاذبه های اصلیش رو معرفی کنیم، می‌تونین به ییلاق للندیز،‌ که از زیباترین ییلاقات ایران با کله های چوبیه، موزه مردم شناسی ماسوله،‌ آبشار لارچشمه، آبشار تریشوم و بازار ماسوله اشاره کرد.

نقشه ماسوله
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

این شهر در تمامی فصل ها فوق العادهست ولی بهارش بی‌نظیره.

59 °C
37 °C
79 °C
52 °C
64 °C
41 °C
34 °C
16 °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا ماسوله 380 کیلومتر راهه، که هم می‌تونین زمینی، از طریق جاده تهران رشت، این مسیر رو 5 ساعته برین، هم می‌تونین با هواپیما برین رشت، از اونجا زمینی برین ماسوله. 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از ماسوله ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر توریستی زیبا، شهرهای رشت،‌فومن، شفت، صومعه سرا، ماسال و بندر انزلی می‌تونن انتخابای خیلی خوبی برای ادامه سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله ماسوله تا تهران 379 کیلومتر

فاصله ماسوله تا مشهد 1,270 کیلومتر

فاصله ماسوله تا تبریز 424 کیلومتر

فاصله ماسوله تا اصفهان 694 کیلومتر

فاصله ماسوله تا شیراز 1,177 کیلومتر

فاصله ماسوله تا بندرعباس 1,685 کیلومتر

فاصله ماسوله تا اهواز 1,029 کیلومتر

فاصله ماسوله تا زاهدان 1,853 کیلومتر