آشنایی با مرزن آباد ویرایش مطلب
مرزن آباد / Marzanabad

مرزن آباد، یکی از شهرهای شمالی ایران در استان مازندرانه،‌که در شهرستان چالوس قرار گرفته.این شهر در کوهپایه های زیبای البرز واقع شده که با چشم اندازهایی بی مانند از خوش آب و هواترین مناطق کشور محسوب می شه. قدمت زیادی داره، چنانچه در 1200 سال قبل از آن با نام سعیدآباد در کتاب البلدان نام برده شده. منطقه مرزن آباد با برخورداری از موهبت های طبیعی و خدادادی فراوان مثل جنگل، کوه، چشمه‌های آب گرم، مناظر بکری چون جاده طویر به ناتر، قرارگیری در مسیر کلاردشت، فجور، جاده‌ی زیبای چالوس و نزدیکی به شهر توریستی نمک آبرود قابلیت بالایی در جذب گردشگر داره.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر می‌تونین خونه یا ویلا اجاره کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

غذاهای این شهر هم مثل سایر شهرهای مازندران، اکثرا از سبزی های معطر تهیه می شن که طعم بی نظیری به غذا میدن، غذاهایی مثل مرغ ترش، ماهی شکم پر، کباب ترش، نازخاتون و .... 

كدوبره،  مالابیج، باقلا وابیج، بیج بیج مازندرانی و ... از غذاهای محلی استان مازندران هستن که می تونین در سفر به این شهر هم اونا رو تست کنین. 

 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

قالی مهم‌ترین صنایع دستی مرزن آباده. جاجیم، جوراب، کوزه‌های سفالی و دستکش های پشمی ، انواع ترشی، مربا، انواع لبنیات محلی و کلوچه از جمله سوغات دیگه این شهر به حساب میان.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به سرپوش تنگه، که توسط درختان انبوه پوشیده شده، روستای الیت و موزه مردم شناسی کندلوس اشاره کرد.

نقشه مرزن آباد
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهار بهترین فصل برای سفر به مرزن آباده.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

بهترین راه سفر به این شهر اینه که با ماشین شخصی جاده خاطره انگیز چالوس رو به سمت مرزن آباد بریم و سه ساعته به مقصد برسیم.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از مرزن آباد ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر، شهرهای چالوس،‌ نوشهر، کلاردشت، سیاه بیشه و جنگل کلارستاق، می‌تونن انتخابای خوبی برای ادامه سفر شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله مرزن آباد تا تهران 146 کیلومتر

فاصله مرزن آباد تا مشهد 924 کیلومتر

فاصله مرزن آباد تا تبریز 715 کیلومتر

فاصله مرزن آباد تا اصفهان 582 کیلومتر

فاصله مرزن آباد تا شیراز 1,065 کیلومتر

فاصله مرزن آباد تا بندرعباس 1,477 کیلومتر

فاصله مرزن آباد تا اهواز 964 کیلومتر

فاصله مرزن آباد تا زاهدان 1,645 کیلومتر