آشنایی با مریوان ویرایش مطلب
مریوان / Marivan

مریوان یکی از شهرهای مهم استان کردستانه که در ۱۲۵ کیلومتری غرب سنندج واقع شده. در مورد پیشینه تاریخ شهر می شه گفت محوطه‌های باستانی و تاریخی حومه مریوان، حاکی از استقرار انسان‌ها از دوران نوسنگی و ادامه آن در عصر پس از هزاره چهارم پیش از میلادِ و نشانه دیرینگی سکونت انسان در این منطقه هستن و به عنوان سنگ بنای شهرنشینی در این منطقه به شمار می‌ رن.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین بسته به بودجه و سلیقه‌تون تو یکی از هتل‌های قصر، زریوار و جهانگردی مستقر شین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

 که لانه، دانوله، کفته‌ شوربا، دوخه‌وا ، شیره‌وا ، ترخینه‌، دوینه‌، که‌شکه‌کین، شوربا، سایله‌، پیازاو و ... از غذاهای محلی استان کردستان هستن که می تونین اونا رو در سفر به مریوان تست کنین.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مهمترين صنايع دستی مريوان محصولات چوبی، گيوه های محلی و شال دستبافه. اگه ترجیح میدین محصولات خوراکی این شهر رو سوغات بیارین سراغ عسل طبيعی این شهر رو بگیرین. بازدید از بازارچه مرزی مریوان و بازار اورامیا رو فراموش نکنین که قطعا می تونه براتون جالب باشه. اگه از گشت و گذار در مراکز خرید مدرن هم لذت میبرین مجتمع تجاری خورشید زریوار انتخاب خوبیه. 

 

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به روستای اورامان که روستایی زیبا و پلکانی در دل کوه های سر به فلک کشیده زاگرسه، تالاب زریوار که یکی از زیباترین و منحصربفردترین دریاچه های آب شیرین در جهانه، آبشار گویله، پل گاران و قلعه باستانی ایمام اشاره کرد.

نقشه مریوان
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

از اونجایی که این شهر کوهستانیه، بهترین زمان سفر فصل بهار و تابستون هستش. ولی فصل پاییز این شهر هم فوق العاده زیبا و دیدنیه و به دوستداران پاییز و زیبایی های این فصل پیشنهاد میشه.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا این شهر 612 کیلومتر راهه که اگه زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس برین، 7 تا 8 ساعت طول می‌کشه. اگر هم هوایی بخواین برین باید برین سنندج، بعد از اونجا زمینی برین مریوان.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از مریوان ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر شهرهای سنندج، بانه، کامیاران و منطقه حفاظت شده بیجار، می‌تونن انتخابای خوبی برای ادامه سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله مریوان تا تهران 621 کیلومتر

فاصله مریوان تا مشهد 1,496 کیلومتر

فاصله مریوان تا تبریز 395 کیلومتر

فاصله مریوان تا اصفهان 832 کیلومتر

فاصله مریوان تا شیراز 1,315 کیلومتر

فاصله مریوان تا بندرعباس 1,769 کیلومتر

فاصله مریوان تا اهواز 701 کیلومتر

فاصله مریوان تا زاهدان 1,937 کیلومتر