آشنایی با مرند ویرایش مطلب
مرند / Marand

مرند، مرکز شهرستان مرند و یکی از شهرهای مهم و بزرگ استان آذربایجان شرقیه، که در 65 کیلومتری شمال غربی تبریز واقع شده. آب و هوای معتدل رو به سرد داره و از نظر جغرافیایی، از شمال به منطقه آزاد ارس، از شرق به ارسباران، از جنوب به میشو و شبستر و از غرب به آذربایجان غربی محدود می‌شه. مرند از شهرهای تاریخی ایرانه و تپه های باستانی رو در خود جای داده که بیش از 6000 سال قدمت داره.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

خورش هویج، اوماج آشی، قویماق و قایقاناق چندتا از غذاهای محلی استان آذربایجان شرقی هستن که می تونی در سفر به مرند هم اونا رو تست کنین. 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

قالی، سبدها تهیه شده از ساقه گندم، فانوسکا و سفال از صنایع دستی مرند و زغال اخته، قيسی، زردآلو، آلبالو، پسته جز سوغات خوراکی این شهر به حساب میان. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به کول تپه، که تپه های زیبا و طبقه طبقه از خاکستر هستند و به ثبت رسیدن، مسجد جامع مرند،‌ که 700 سال از عمرش می گذره، کلیسای سهرقه، که قدمتش رو به قرون 5 و 6 میلادی نسبت دادن،‌ آبشار عیش آباد، قلعه خرابه، کلیسای موجومبار و روستای گلجار اشاره گرد. 

نقشه مرند
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای سفر به این شهر یا باید زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس برین که 7 الی 8 ساعت طول می‌کشه، یا با هواپیما تقریبا یه ساعته برین تبریز، بعد از اونجا زمینی برین مرند.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از مرند ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر تاریخی شهرهای تبریز، ارومیه، دریاچه ارومیه،‌کوه شهند و منطقه حفاظت شده دیزمار،‌می‌تونن انتخابای خوبی برای مقاصد بعدی سفرتون باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله مرند تا تهران 697 کیلومتر

فاصله مرند تا مشهد 1,588 کیلومتر

فاصله مرند تا تبریز 71.9 کیلومتر

فاصله مرند تا اصفهان 971 کیلومتر

فاصله مرند تا شیراز 1,454 کیلومتر

فاصله مرند تا بندرعباس 1,909 کیلومتر

فاصله مرند تا اهواز 1,204 کیلومتر

فاصله مرند تا زاهدان 2,077 کیلومتر