آشنایی با محلات ویرایش مطلب
محلات / هلند ایران / Mahallat

محلات از شهرهای استان مرکزیه و جز خوش آب و هواترین شهرهای ایران به حساب میاد. این شهر از لحاظ جغرفیایی از شمال به قم و آشتیان، از شرق به دلیجان، از جنوب به اصفهان و گلپایگان و از غرب به خمین و اراک محدود می‌شه. محلات به خاطر آب و هوای خوب، نداشتن آلودگی و مزارغ پرورش گل، لقب هلند ایران، بهشت افسانه ای و شهر گل ها رو به خودش اختصاص داده و رتبه اول رو از لحاظ تنوع تولید گل در کشور داره. در مورد تاریخچه این شهر هم می‌شه گفت در زمان هخامنشیان بخش کوچیکی از ایالت ماد به شمار می‌رفته‌.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

اکثر غذاهای محلی این شهر از فراورده های گیاهی تشکیل میشن و بعد از اون گوشت و کشک از جمله موادی هستن که در پخت غذاهای محلاتی استفاده میشن. غذاهایی مثل كالجوش، آبگوشت، اشكنه، آش جو، آش رشته، شوربا، برشتوك، قورمه، و پنله پلو که می تونین در سفر به این شهر تستشون کنین. 

 

 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

حلوای سنتی محلات با اسم حلوا ارده یکی از سوغاتهای معروف محلاته و از صنایع دستی شهر میشه جوال بافی، قالی بافی و گيوه دوزی رو نام برد. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری محلات می‌شه به آتشکده خورهه که بقایای به جا مونده از یک خانه اربابی مربوط به یک قرن قبل از میلاد مسیحه، غار یکه چاه که مربوط به هزاره های سوم قبل از میلادِ و غار آزادخان که مدفن پناه بردگان بوده، اشاره کرد.

نقشه محلات
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا محلات 278 کیلومتر راهه که می‌تونین این مسافت رو زمینی با ماشین یا اتوبوس بین 3 الی 4 ساعت طی کنین یا با هواپیما برین اراک، از اونجا زمینی برین محلات.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از محلات ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر، شهرهای اراک، خمین، نیم ور، دلیجان، خورهه و منطقه حفاظت شده هفتاد قله، می تونن انتخابای خیلی خوبی برای ادامه سفر شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله محلات تا تهران 288 کیلومتر

فاصله محلات تا مشهد 1,086 کیلومتر

فاصله محلات تا تبریز 744 کیلومتر

فاصله محلات تا اصفهان 210 کیلومتر

فاصله محلات تا شیراز 693 کیلومتر

فاصله محلات تا بندرعباس 1,187 کیلومتر

فاصله محلات تا اهواز 590 کیلومتر

فاصله محلات تا زاهدان 1,355 کیلومتر

x