x
اسپیلت البرز

راهنمای سفر به لار - Travel guide to Lar

آشنایی با لار ویرایش مطلب
لار / Lar

لار یکی از شهرهای استان فارسه،  که در حد فاصل شهرستانهای داراب، جهرم، خنج، فیروزآباد و استان بوشهر و هرمزگان واقع شده . در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌شه گفت قدیمی‌ترین بنای تاریخی اون به دوران اشکانیان برمی‌گرده، یعنی بیش از 2000 سال.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب
چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

سک ماهی، پپلس یا آش نان، کره جوش، آب گرمو، کشمش پلو ماهی لاری و ... از غذاهای محلی شهر هستن. اگه دلتون یه کباب خوشمزه لاری خواست، کبابی وحید تپل انتخاب خوبیه. 

 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

حلوا مسقطی لارمعروفترین سوغات این شهر به حساب میاد که می تونه سوغات خوبی باشه. از سوغات دیگه شهر میشه به سفالگری، گلیم، گیوه دوزی، حصیربافی با برگ نخل رو نام برد. اگه از گشت و گذار توی بازارهای تاریخی لذت میبرین، بازدید از بازار قیصریه لار رو از دست ندین.

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به قلعه اژدها پیکر، که مربوط به قبال از اسلامه، غار بنوو، که یکی از شگفتی های طبیعته، منطقه حفاظت شده هرمود، گنبد نمکی کهنه و پل شاه عباسی اشاره کرد. 

نقشه لار
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا لار 1240 کیلومتر راهه، که اگه زمینی با ماشین یا اتوبوس برین 14 الی 16 ساعت تو راهین و ممکنه براتون خسته کننده باشه. لرای همین سفر با هواپیما بهترین راهه و 1 ساعت و 40 دقیق طول می‌کشه تا به مقصد برسین.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از لار ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهرهای جهرم، فورگ، داراب،‌فسا، کیش و بندر لنگه می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران