آشنایی با خرمشهر ویرایش مطلب
خرمشهر / Khorramshahr

خرمشهر، مرکز شهرستان خرمشهر و از شهرهای جنوبی استان خوزستانه، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به اهواز، از شرق، به بندر ماهشهر، از جنوب به خلیج فارس و از غرب به بصره و ناصربه محدود شده. این شهر در محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون و در ناحیه‌ای باتلاقی و پست در دلتای رودخانه اروند قرار گرفته. به دلیل قرار گرفتن، در مجاورت خلیج فارس و کشور عراق از لحاظ تجاری، اقتصادی و سیاسی، از شهرهای مهم ایران به حساب میاد. این شهر، چون تو مرز ایران و عراقه، در طول جنگ 8 ساله دفاع مقدس آسیب های جدی‌ای دید.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

اقامت تو سفر یکی از مهم ترین رکن های اون به حساب میاد و باید یه مکان امن و راحتی رو برای این منظور انتخاب کرد.تو شهر خرمشهر هم نگران اقامتتون نباشین چون هتل های مناسب و راحتی رو میتونین تواین شهر انتخاب کنین که قیمت های مناسبی دارن. نمونه هتل های مناسب و راحت این شهر، هتل سبز ، هتل نگین،  هتل نگین اروند خرمشهر هستن. مهمانخانه خلیل ،  مضیف حاج عبدالله هم مکان های مناسبی برای اقامت در خرمشهرن.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

یکی از خوشمزه ترین خوراک مردم خرمشهر خوردن ماهی صبوره، که اکثرمردم شهر ترجیح میدن در روزهای تعطیل به خصوص روز جمعه این غذا رو میل کنن. قلیه ماهی، مدفونه، امگشت، معلوگه، بخشی از غذاهای محلی عربی هستن که توی این شهر پخت میشن و همه شون با ماهی درست میشن که به خاطر استفاده از ادویه جات های مخصوص، از خوشمزه ترین غذاهای این مناطق به شمار میرن.تو این شهر رستوران های زیادی وجود داره که میتونین وعده های خوش طعم غذایی رو تو این مکان ها میل کنین. فلافل یوگا ، فلافل علی نمونه ای از بهترین فلافلی ها تو شهر خرمشهرن. مضیف حاج عبدالله مکان باصفایی هست که میتونین چای های خوش طعم و گرمی رو در اون میل کنین. رستوران سلطانیه،  پیتزا مشتاق،  رستوران شقایق ، سفره خانه سنتی ایلیا هم نمونه رستوران های دیگه ی این شهر هستن که غذاهای خوشمزه ای رو با مناسب ترین قیمتها آماده میکنن.

نوشیدنی ها

کافه گردی تو خرمشهر هم یکی از تفریحات مردم خوزستان محسوب میشه، اما برای انتخاب شما گزینه های زیادی پیش روتون نیست ولی تو این مکان های محدود هم میتونین مهمون نوازی گرم مردم جنوبی رو ببینین. نمونه کافه های خوب این شهر  کافه بارماسو خرمشهر و  کافه و شیرینی سرای لاله خرمشهر هستنکه نوشیدنی و شیرینی های خوش طعمی رو سرو میکنن و میتونین بعد از ظهر خوبی رو تو این مکان های باصفا بگذرونین.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

این شهر سوغاتی و صنایع دستی های زیادی داره که خرید کردن در اونها یه لذت وصف ناپذیره. بازارچه های محلی و پاساژهای مختلفی که مردم مهربون و خوش زبون این شهر با لباس های جالب و زیباشون در اون رفت و آمد میکنن، میتونه خاطره ی خوش به یاد ماندنی از سفر به این شهر باشه.شما میتونین انواع ماهی جنوب به خصوص ماهی صبور و همینطور ادویه جات مخصوص استان خوزستان رو به عنوان سوغاتی از خرمشهر تهیه کنین. مجتمع تجاری برلیان ،  بازار بزرگ امام رضا خرمشهر از پاساژ های مجهز این شهر هستن. بازار صفا خرمشهر ،  پاساژ نخل،بازار طلا خرمشهر،  بازار سیف خرمشهر هم نمونه مراکز خرید عالی با قیمت های مناسب تو خرمشهر هستن.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

داروخانه و مراکز درمانی مجهز و مناسبی تو این شهر وجود دارن که در صورت نیاز میتونین به این مراکز برید.داروخانه دکتر علایی خرمشهر ،  داروخانه شبانه روزی بیمارستان خرمشهر ،  مرکز درمانی طالقانی خرمشهر،  داروخانه دکتر نظریان خرمشهر نمونه داروخانه و مراکز مجهز تو شهر خرمشهر هستن.

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

خرمشهر مکان های دیدنی زیبایی داره که میتونه برای مسافرت یه خاطره ی به یاد موندنی از سفر به این شهر باشه. قدم زدن در کوچه ها و برخورد با مردم مهمان نوازی که لهجه شیرین جنوبی دارن حس خوبی رو بهتون منتقل میکنه. این شهر مکان های خوب گردشگری داره که هم برای تفریحاتتون مناسب هستن و هم مناظر زیبای اماکنش برای علاقه مندان به عکاسی سوژه های خیلی مناسبی رو دارن.از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می شه به موزه دفاع مقدس، که یادآور مقابله قهرمانانه 8 ساله دفاع مقدسه و مسجد جامع خرمشهر، اشاره کرد. پل جهان آرا ( پل دوم خرمشهر ) ،  روستای پل نو ،  روستای منیخ هم نمونه اماکن خوش آب و هوا و دیدنی تو شهر خرمشهر هستن.

نقشه خرمشهر
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

فصول سرد تر سال مثل پلییز و زمستون، فصول مناسب‌تری برای سفر به این شهر هستن.

34 °C
24 °C
45 °C
34 °C
37 °C
26 °C
19 °C
12 °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا خرمشهر حدود 950 کیلومتر راهه، که اگه بخوایم زمینی، با ماشین شخصی خودمون یا اتوبوس بریم بیشتر از 10 ساعت تو راهسم، برای همین راه مناسب‌تر سفر هوایی هستش، که باید باهواپیما برین آبادان، از اونجا زمینی برین خرمشهر.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از خرمشهر ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهرهای آبادان، بندر امام خمینی، بندر ماهشهر و پناهگاه حیات وحش شادگان، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله خرمشهر تا تهران 949 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا مشهد 1,747 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا تبریز 1,252 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا اصفهان 635 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا شیراز 569 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا بندرعباس 1,132 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا اهواز 127 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا زاهدان 1,628 کیلومتر