x
x
آشنایی با خرمشهر ویرایش مطلب
خرمشهر / Khorramshahr

خرمشهر، مرکز شهرستان خرمشهر و از شهرهای جنوبی استان خوزستانه، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به اهواز، از شرق، به بندر ماهشهر، از جنوب به خلیج فارس و از غرب به بصره و ناصربه محدود شده. این شهر در محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون و در ناحیه‌ای باتلاقی و پست در دلتای رودخانه اروند قرار گرفته. به دلیل قرار گرفتن، در مجاورت خلیج فارس و کشور عراق از لحاظ تجاری، اقتصادی و سیاسی، از شهرهای مهم ایران به حساب میاد. این شهر، چون تو مرز ایران و عراقه، در طول جنگ 8 ساله دفاع مقدس آسیب های جدی‌ای دید.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل سبز، تو بلوار شهدای سازمان آب استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

یکی از خوشمزه ترین خوراک مردم خرمشهر خوردن ماهی صبوره، که اکثرمردم شهر ترجیح میدن در روزهای تعطیل به خصوص روز جمعه این غذا رو میل کنن. قلیه ماهی، مدفونه، امگشت، معلوگه، بخشی از غذاهای محلی عربی هستن که توی این شهر پخت میشن و همه شون با ماهی درست میشن که به خاطر استفاده از ادویه جات های مخصوص، از خوشمزه ترین غذاهای این مناطق به شمار میرن.

 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از این شهر می تونین انواع ماهی جنوب به خصوص ماهی صبور و همینطور ادویه جات مخصوص استان خوزستان رو به عنوان سوغاتی تهیه کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می شه به موزه دفاع مقدس، که یادآور مقابله قهرمانانه 8 ساله دفاع مقدسه و مسجد جامع خرمشهر، اشاره کرد.

نقشه خرمشهر
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

فصول سرد تر سال مثل پلییز و زمستون، فصول مناسب‌تری برای سفر به این شهر هستن.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا خرمشهر حدود 950 کیلومتر راهه، که اگه بخوایم زمینی، با ماشین شخصی خودمون یا اتوبوس بریم بیشتر از 10 ساعت تو راهسم، برای همین راه مناسب‌تر سفر هوایی هستش، که باید باهواپیما برین آبادان، از اونجا زمینی برین خرمشهر.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از خرمشهر ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهرهای آبادان، بندر امام خمینی، بندر ماهشهر و پناهگاه حیات وحش شادگان، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله خرمشهر تا تهران 949 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا مشهد 1,747 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا تبریز 1,252 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا اصفهان 635 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا شیراز 569 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا بندرعباس 1,132 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا اهواز 127 کیلومتر

فاصله خرمشهر تا زاهدان 1,628 کیلومتر