آشنایی با خمین ویرایش مطلب
خمین / Khomein

خمین، جنوبی‌ترین شهر استان مرکزی هستش، که در 68 کیلومتری جنوب شرقی اراک قرار گرفته و از لحاظ جغرافیایی، از شمال به اراک، از شرق به دلیجان،‌از جنوب به گلپایگان و از غرب به ازنا محدود می‌شه. این شهر زادگاه روح‌الله موسوی خمینی، رهبر انقلاب سال 57 در ایرانه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو این شهر، هتل امام رضا، تو میدون مدرس، می‌تونه انتخاب خوبی باشه، چون از هتل‌های خوب این شهر هستش.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

عمده مواد اولیه غذاهای محلی خمین رو فراورده های گیاهی تشکیل میدن و بعد از اون كشک و گوشت و در کل فراورده های دامی در درجات بعدی قرار می گیرن. مهمترین غذاهای محلی شهر شامل آش ترخینه، آبگوشت، اشكنه، آش بلغور و آش جو میشن.

نوشیدنی ها

شربت عسل، شربت زرشک و شربت شيره از نوشیدنی های محلی هستن که می تونین توی این شهر پیدا کنین.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

یکی از سوغات مشهور خمین عسل هست که حتما تعریفش رو شنیدین. زعفران، گردو و بادام، انگور و کشمش، شیره انگور از دیگر سوغات خوراکی این شهر به حساب میان. اگه هم قصد خرید صنایع دستی دارین، دستتون حسابی توی انتخاب بازه چرا که این شهر صنایع دستی متنوعی داره که شامل قالی بافی، گلیم بافی ساده و گل برجسته، جاجیم بافی، منبت و کنده کاری ،معرق کاری، خراطی، پیکر تراشی، خاتم کاری ، رودوزیهای سنتی، سفالگری، کتابت و نگارگری، قلم زنی روی مس و میناکاری میشن.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌شه به موزه و قلعه سالار محتشم، قلعه‌ای 120 ساله، که محافظ میرزاکوچک خان جنگلی در برابر حمله اشرار به خمین بوده،‌ غار کوه گره، که یکی از عمیق‌ترین چاه غار های طبیعی ایرانه، عمارت امیر مفخم بختیاری، مسجد جامع خمین و بیت امام خمینی اشاره کرد.

نقشه خمین
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا خمین حدودا 330 کیلومتره، که این مسافت رو هم می‌شه زمینی، از طریق ماشین شخصی یا اتوبوس رفت، هم می‌شه اراک، از اونجا زمینی رفت خمین. خط راه آهنش هم در حال راه اندازیه.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از خمین ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر خمین، شهرهای محلات، اراک، الیگودرز، ازنا و دریاچه نمک میقان، می تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله خمین تا تهران 341 کیلومتر

فاصله خمین تا مشهد 1,140 کیلومتر

فاصله خمین تا تبریز 797 کیلومتر

فاصله خمین تا اصفهان 211 کیلومتر

فاصله خمین تا شیراز 687 کیلومتر

فاصله خمین تا بندرعباس 1,175 کیلومتر

فاصله خمین تا اهواز 538 کیلومتر

فاصله خمین تا زاهدان 1,400 کیلومتر

x