آشنایی با خوانسار ویرایش مطلب
خوانسار / Khansar

خوانسار، مرکز شهرستان خوانسار و یکی از شهرهای استان اصفهانه، که در فاصله 150 کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار گرفته، از نظر آب و هوایی، تابستونای معتدل و خنک و زمستونای سرد و برفی داره، ولی در کل از هرهای خوش آب و هوای ایرانه. این شهر از شهرهای تاریخی ایرانه و قدمتش به قبل از اسلام می‌رسه. 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل زاگرس، تو خیابون شهید رجایی، که تلفیقی از معماری سنتی و مدرن داره استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

آبگوشت (دوگوله)، اشکنه (اوگوشت تخم)، آش لعابی، دلمه سیرابی (سین شیردون)، کشک لبو و ... از غذاهای محلی شهر خوانسار به حساب میان که اگه دوست و آشنایی توی این شهر داشته باشین، می تونین این غذاها رو هم تست کنین.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مطمئنا شهرت عسل خوانسار به گوش همه رسیده، یه فراورده طبیعی که معروفترین سوغات این شهر به حساب میاد. علاوه بر عسل، گیاه گون و تنباکو از سوغات معروف این شهر به حساب میان که در کنار سوغات فصلی خوراکی مثل گردو، بادام و آلو و همینطور صنایع دستی که شامل قالی بافی، گیوه، کوزه گری، سفال، قاش تراشی، چیت سازی، عصاری، تهیه شیرینی( گز) و... میشن، دستتون رو برای خرید سوغاتی باز میذاره.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر،‌می‌شه به منطقه حفاظت شده گلستان کوه، که دشتی زیبا از لاله های واژگون داره، خانه حبیبی ها، که معماری کم نظیر و زیبایی داره، مسجد جامع خوانسار، که 350 سال از عمرش می‌گذره، تپه آریایی ها، که مربوط به دوره آریایی‌هاست و 8000 سال قدمت داره و بقعه پیر بابا اشاره کرد.

نقشه خوانسار
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

این شهر تو تمام فصل‌ها زیباست، ولی طبیعتش تو پاییزهفت رنگه و زیبایی خاصی داره.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت تهران تا خوانسار 387 کیلومتره، که یا باید این مسافت رو زمینی برین با ماشین شخصی و اتوبوس، یا باید با هواپیما برین اصفهان، از اونجا زمینی برین خوانسار.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از خوانسار ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر تاریخی خوانسار، شهر گلپایگان، پناهگاه حیات وحش موته،‌ دریاچه سد زاینده رود و جنگل های پشتکوه، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله خوانسار تا تهران 396 کیلومتر

فاصله خوانسار تا مشهد 1,194 کیلومتر

فاصله خوانسار تا تبریز 852 کیلومتر

فاصله خوانسار تا اصفهان 158 کیلومتر

فاصله خوانسار تا شیراز 617 کیلومتر

فاصله خوانسار تا بندرعباس 1,105 کیلومتر

فاصله خوانسار تا اهواز 566 کیلومتر

فاصله خوانسار تا زاهدان 1,349 کیلومتر