آشنایی با خواف ویرایش مطلب
خواف / Khaf

خواف، یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان خواف هستش،‌ که امروزه بیش از هر چیز دیگه ای به واسطه معادن سنگ آهن سنگان شناخته شده. در زمان تیموریان، که هرات پایتخت بوده، این شهر، چون از شهرهای نزدیک به هرات بوده، بیش از هر زمان دیگه‌ای رشد و شکوفایی داشته. خواف یکی از مراکز مهم موسیقی سنتی استان خراسان هم به حساب میاد و اساتید موسیقی بزرگی در این شهر زندگی می کنن. موقعیت این شهر کوهستانیه و محصولاتی مثل غله چغندر قند و زیره هستش و شغل عموم مردم آن اغلب كشاورزی وگله داریه. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

قلور ترش، قلور بشیر ، ارزن پلو ( گاورس پلو )، اشكنه خنجک، شیربرنج ، توگی بشیر، فـلـه و اشکنه پیاز داغ از غذاهای محلی خواف به حساب میان.

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

خواف هم مثل بیشتر شهرهای ایران صنایع دستی و تولیدات سنتی خاص خودش رو داره که اگرچه مثل گذشته رواج و رونق نداره، اما هنوز میشه با گردش در شهر و بازارهای اون مغازه هایی رو پیدا کرد که براساس الگوهای سنتی به کار مشغولن. از صنایع دستی خواف میشه به قالی بافی، فرت بافی یا تون‌بافی، نمد مالی،خراطی، مسگری و... اشاره کرد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌شه به آسیاب های بادی تشتیفان، که از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین آسبادهای جهانت هستن، مجموعه رباط زیارت، که مجموعه ای از معماری عصر باستانه، منطقه حفاظت شده سیرخون و مدرسه مسجد غیاثیه خرگرد اشاره کرد.

نقشه خواف
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا شهر خواف، 1016 کیلومتره، که بهترین راه برای سفر به این شهر اینه که با هواپیما برین مشهد، بعد از اونجا زمینی برین خواف.  

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از خواف ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر خواف، شهرهای تربت جام، تربت حیدریه، گناباد و کاشمر، می تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله خواف تا تهران 1,018 کیلومتر

فاصله خواف تا مشهد 272 کیلومتر

فاصله خواف تا تبریز 1,645 کیلومتر

فاصله خواف تا اصفهان 1,061 کیلومتر

فاصله خواف تا شیراز 1,278 کیلومتر

فاصله خواف تا بندرعباس 1,304 کیلومتر

فاصله خواف تا اهواز 1,572 کیلومتر

فاصله خواف تا زاهدان 709 کیلومتر