آشنایی با کازرون‎ ویرایش مطلب
کازرون‎ / شهر سبز، گازرون، کازران / شهر کهنه، شهر تمدن و فرهنگ اسلامی / Kazerun

کازرون، مرکز شهرستان کازرون  و یکی از شهرهای تاریخی استان فارسه، که در 140 کیلومتری غرب شیراز قرار گرفته. این شهر تابستونای گرم و خشک و زمستونای خنک و معتدل داره. در مورد تاریخچه این شهر می‌شه گفت از مهم ترین شهرهای ایران در زمان ساسانیان بوده، همچنین از پایتخت‌های قدیمی ایران و مراکز بزرگ صوفیان بوده. این شهر پر از جاذبه های تاریخی و گردشگریه که باعث شده همیشه اون رو به عنوان یکی از شهرهای توریستس و گردشگر پذیر ایران به حساب بیارن.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

او داغک، پلو بابونه، چنگال، آچار پلو، خورشت قورمه کلم بادنجون، للک (گمنه) و ... از غذاهای محلی این شهر به حساب میان.

 

 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

هنرهای رایج در کازرون دولچه دوزی، نمدمالی، سفال‌گری، گیوه دوزی و... هستن. از سوغات خوراکی این شهر میشه به ترشی گلک موسیر و کورک، مسقطی کازرون، رطب، خارک، نارنج، بلوط، بنه و ... اشاره کرد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

مهم ترین جاذبه تاریخی و گردشگری کازرون، شهر باستانی بیشابور هستش، که در زمان شاشانیان پایتخت ایرانیان بوده و بزرگ‌ترین و تنها مجسمه سنگی دوره ساسانی،‌یعنی مجسمه شاپور اول رو در خود جای داده، کاروانسرای تمام سنگی میان کتل، که تنها کاروانسرای تمام سنگی ایرانه، غار شاپور، که مجسمه شاپور در آن قرار گرفته، دریاچه پریشان،‌که یکی از بزرگ‌ترین و زیبا‌ترین دریاچه های اب شیرین ایران و خاورمیانه‌ست، نرگس زار کازرون، تل قلعه سیف اباد، باغ نظر،‌آتشکده گره، غار کله کفتری و آتشکده بیشابور اشاره کرد. 

نقشه کازرون‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

یه راهش سفر با ماشین شخصی یا اتوبئسه، که 10 الی 11 ساعت طول می‌کشه چون 931 کیلومتر راهه، یه راه سفر با هواپیما به شیراز یا بوشهره، که بعد از اونجا زمینی برین کازرون. ایستگاه راه آهنش هم در حال احداثه.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از کازرون‎ ویرایش مطلب

بعد از تماشای اینشهر تاریخی و زیبا، شهرهای شیراز، فراشبند،‌منطقه حفاظت شده ارژن و منطقه حفاظت شده ماله گاله، می‌تونن انتخابای خوبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله کازرون‎ تا تهران 916 کیلومتر

فاصله کازرون‎ تا مشهد 1,475 کیلومتر

فاصله کازرون‎ تا تبریز 1,357 کیلومتر

فاصله کازرون‎ تا اصفهان 476 کیلومتر

فاصله کازرون‎ تا شیراز 140 کیلومتر

فاصله کازرون‎ تا بندرعباس 715 کیلومتر

فاصله کازرون‎ تا اهواز 439 کیلومتر

فاصله کازرون‎ تا زاهدان 1,200 کیلومتر

x