آشنایی با کاشمر ویرایش مطلب
کاشمر / Kashmar

کاشمر، مرکز شهرستان کاشمر و یکی از شهرهای استان خراسان رضویه، که در 240 کیلومتری شهر مشهد قرار گرفته. در مورد این شهر این جوری گفته می‌شه که شهر قدیم کاشمر در غرب شهر فعلی اون بوده و قدمتش به دوران پارت ها می‌رسیده. بعد ازحمله ی اعراب و ویرانی‌های  که به همراه داشت، مردم کاشمر به ناحیه ای که امروز به خیابان سلطانیه معروفه کوچ کردند و درحدفاصل سلطانیه و روستای فیض آباد که به شهر کهنه (خیابان۱۷شهریورکنونی) معروفه، ساکن شدند. به هرحال کاشمر شهری‌ست که هزاران سال رو پشت سر گذاشته و حوادث تاریخی و ادوار مختلفی رو به خود دیده.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

یکی از غذاهای محلی این شهر اشکنه ست که انواع و اقسام مختلفی داره و با توجه به فصل مورد نظر درست می شه مثل اشکنه قاقرو (ریواس)، اشکنه غوره، اشکنه گوجه فرنگی، اشکنه نیلکوک (گوجه سبز) اشکنه قورمه، اشکنه  بنه، اشکنه قروتی ،اشکنه بنه ،اشکنه سماق  و …

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

قالی‌بافی، زیلوبافی، گیوه بافی، تهیه پارچه‌های دست‌باف و بافتن چادرشب ابریشمی مهم‌ترین صنایع دستی این شهر روتشکیل میدن که قالی بافی کاشمر چه از نظر کمیت و چه از نظر کیفیت شهرت خاصی داره. از سوغات خوراکی این شهر هم میشه رو انگور، کشمش، زعفران و انار کاشمر رو نام برد.

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به آبشار کریز، رودخانه کال گرمک، آب گرم کریز، آرامگاه مدرس و قلعه آتشگاه اشاره کرد.

نقشه کاشمر
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از کاشمر ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهرهای تربت حیدریه، گناباد،‌سبزوار، بردسکن و نیشابور، می‌تونن انتخابای خوبی برای ادامه سفر شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله کاشمر تا تهران 823 کیلومتر

فاصله کاشمر تا مشهد 234 کیلومتر

فاصله کاشمر تا تبریز 1,449 کیلومتر

فاصله کاشمر تا اصفهان 889 کیلومتر

فاصله کاشمر تا شیراز 1,119 کیلومتر

فاصله کاشمر تا بندرعباس 1,206 کیلومتر

فاصله کاشمر تا اهواز 1,400 کیلومتر

فاصله کاشمر تا زاهدان 782 کیلومتر