آشنایی با هانوی ویرایش مطلب
هانوی / آمیزه ای از هنر شرق و غرب / Hanoi

هانوی پایتخت کشور ویتنام و دومین شهر بزرگ این کشورِ، که در حدود 1000 سال پیش توسط چینی ها بنا نهاده شد، همچنین برای مدت زیادی هم تحت سلطه فرانسویان بوده، برای همین بهش لقب شهری با آمیزه ای از معماری شرقی و غربی رو میدن. 
معابد و غذاهای این سرزمین یاداور دنیای شرقیه، در حالی که سبک بسیاری از خیابان ها و ساختمان های اون آدم رو به یاد فرانسه میندازه . وجود چندین دریاچه و عبور رود سرخ از این سرزمین، طبیعت سبز اون رو سیراب کرده و پناهگاهی مناسب برای روح خسته انسان قرن 21 ایجاد می کنه. 
هانوی شهریست که با وجود توسعه زیاد در سال های اخیر، هنوز فرهنگ اصیل ویتنامی در اون حفظ شده، شهری که مردمش هنوز با غرور از جنگ ویتنام و پیروزی در آن صحبت می کنند، شهری که از زمان بنا شدنیکی از قطب های سیاسی ویتنام بوده و این امر تاریخی ژرف رو به این شهر اهدا کرده، تا در کنار طبیعت زیبایش، جذابیت های تاریخی بی شماری هم به همراه داشته باشه. 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

زیاد نگران اقامتتون تو شهر هانوی نباشین، چون انتخابای زیادی پیش روتون دارین. از مهمانسراهای 2 ستاره ارزان ولی تمیز گرفته تا هتل های لوکس و مجلل و 5 ستاره. ما چند تا از بهرین اقامت گاه های این شهر رو با رنج قیمت های مختلف بهتون معرفی می کنیم تا شما با توجه به سلیقه و بودجه تون بهترین انتخاب رو داشته باشین.
هتل سافیتل لجند متروپل و هتل اینترکانتینتال از لوکس ترین هتل های 5 ستاره هانوی هستند که سطح قیمتشون بالاست ولی یه اقامت رویایی رو براتون ممکن می سازند.
هتل اسنس، هتل الگانس روبی و هتل مرکزی اورینتال، از هتل های 3 ستاره شهر هستند که یه مقدار کم هزینه ترند ولی بسیار تمیزند و خدمات خوبی ارائه می دن.
هتل مایسون و هتل هالیدی گلد هم از بهترین هتل های 2 ستاره شهر هستند که سفر شما رو کم هزینه تر می کنند. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

فرهنگ خوراکی مردم هانوی بیشتر شبیه شرقی ها, به ویژه چینی هاست. چند تا از معروفترین غذاهای اونا شامل نودل برنج با گوشت، اسنک ژوسی ژیو، برنج سبز، خوراک ماهی، سوپ مرغ و سبزیجات، خوراک گوشت و سبزیجات، دسر چه، کباب، خورش ماهی، دسر لوبیا و کنجد بان کم و انواع غذاهای دریایی می شه. که طعم خوب این غذاها رو می تونین تو رستورانای رد بین، اسنس، پریل چری و گورمت کورنر نوش جان کنین. ولی اگه دلتون هوس پیتزا یا غذاهای چرب و چیل ایتالیایی رو کرد، پیتزا پپرونیز انتخاب خیلی خوبیه. 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مهم ترین سوغاتی هایی که می تونین از این شهر خریداری کنین شامل ابریشم، نقره آلات، کوبلن، لباس، چرم، صنایع دستی ساخته شده از بامبو و پوست درختان، کفش های چوبی و نقاشی های روغنیه. مرکز خرید ساویکو، مرکز خرید ترانگ تین و مرکز خرید هانگ دا، سه تا از بهترین مراکز خرید این شهر هستند، مهم ترین خیابان خرید شهر هانوی هم خیابان هانگ گای هستش، که توش فروشگاه های زیادی رو می تونین پیدا کنین. همچنین این شهر یه بازار شبانه هم داره که بهترین جا برای خرید محصولات سنتی و صنایع دستی هانوی هستش. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

شهر هانوی هم طبیعت فوق الهاده سرسبز و زیبایی داره، هم اماکن تاریخی و دیدنی بسیار زیاد. اگه به هانوی سفر کنین جاهای زیادی برای تماشا کردن انتظارتون رو می کشه. ما چند تا از بهتریناشون رو بهتون معرفی می کنیم .
ناحیه قدیمی شهر، که بافت تاریخی هانوی رو تشکیل داده و بسیار دیدنی و زیباست، دهکده باستانی دوآنگ لام که اولین دهکده ویتنام بوده، موزه نزادشناسی ویتنام که تاریخ قومیت های ویتنام رو براتون به نمایش می زاره، معبد لیترچر که اولین دانشگاه ویتنام بوده، زندان هو آلو که از مخوف ترین زندان های جهان و محل شکنجه اسرای آمریکایی بوده، مقبره هوچی مین، برج تاپ روآ، کلیسای سن ژوزف، دریاچه هون کیم، دریاچه وست، معبد انگوک، کاخ رئیس جمهوری هو چی مین، باغ های گیاه شناسی و معبد چوآتران کواک.

نقشه هانوی
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین فصل برای سفر به هانوی حد فاصل ماه های سپتامبر، تا نوامبرِ، که از گرمای تابستون کم شده و سرمای زمستون هم هنوز شهر رو در بر نگرفته. شهر هانوی در ماه های اوریل و مارس هم هوایی نسبتا مطبوع داره. 

26 °C
21 °C
32 °C
25 °C
28 °C
22 °C
29 °C
15 °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

پرواز مستقیمی از تهران به هانوی وجود نداره، شرکت هواپیمایی ائرو فلوت با یک توقف و خطوط هوایی القطری، الاتحاد و چین جنوبی با دو توقف پرواز از تهران به هانوی رو در برنامه پروازی خود دارند. 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

هانوی 2 تا جشنواره خیلی خوب داره که می تونین تایم سفرتون با اونا هماهنگ کنین. 
جشنواره روز آزادی، که در 30 اوریل به مناسبت فتح شهر سایگون و پایان جنگ ویتنام برگزار می شه، در این روز رژه های خیابانی، آتش بازی و اجراهای فرهنگی و هنری،روزی شاد و به یاد موندنی رو برای مردم ویتنما و گردشگران رقم می زنند.
جشنواره ماه، گه در ماه سپتامبر برگزار می شه، در واقع پایان فصل کشاورزی رو نشون می ده که توسط مردم جشن گرفته می شه. در این جشنواره آئین های کهن ویتنامی مانند نمایش اژدها و آتش بازی، فضای شهر رو پر از شور و شادی می کنه. 

خروج از هانوی ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

ساعت رسمی این شهر 2 ساعت و نیم جلوتر از تهرانه.
آب لوله کشی این شهر قابل آشامیدن نیست و بهترِ از آب معدنی استفاده کنین. 

اطلاعات سفارت ایران در ویتنام رو هم می تونین در اینجا مشاهده کنین.

ویزا ویتنام
فاصله

اطلاعاتی وجود ندارد