اسپیلت البرز

راهنمای سفر به گتوند‎ - Travel guide to Guotvand

آشنایی با گتوند‎ ویرایش مطلب
گتوند‎ / Guotvand

گتوند، مرکز شهرستان گتوند و یکی از شهرهای استان خوزستانه، که در شمال شهرستان شوشتر قرار گرفته. این شهر از شهرهای لرنشین استان خوزستانه و مردمش با گویش بختیاری و گویش شوشتری صحبت می‌کنن. 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

قلیه ماهی، مفطح عربی، ماهی تنوری صبور و ... از غذاهای محلی استان خوزستان هستن که می تونین در سفر به این شهر هم اونا رو نوش جان کنین. 

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

خرما، ادویه هفت رنگ، لیف خرما، عبا، حصیر، گبه، فرش، گلیم، سجاده بافی، جاجیم، نمد، خراطی، حصیر بافی، حلوا ارده، حلوا شکری، حلوا کنجدی، شیر ارده، انواع کلوچه سنتی از سوغات استان خوزستان هست که می تونین اونا رو از این شهر هم تهیه کنین. 

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌شه به پل برزین، که در دره‌ای سرسبز و خوش آب و هوا قرار گرفته، تپه چغا که 4000 سال از عمرش می‌گذره و آرامگاه قیصر امین پور اشاره کرد.

نقشه گتوند‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا گتوند، 728 کیلومتر راهه، که شما می‌تونین این مسیر رو زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس تو 8 الی 9 ساعت برین. یا اینکه با هواپیما برین دزفول، از اونجا زمینی برین گتوند.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از گتوند‎ ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهرهای شوشتر، دزفول، اندیمشک و منطقه حفاظت شده هفت شهیدان، می‌تونن انتخابای خوبی برای ادامه سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران