آشنایی با گلپایگان ویرایش مطلب
گلپایگان / سرزمین گل سرخ / Golpayegan

گلپایگان یکی از شهرهای استان اصفهانه، که در 156 کیلومتری شمال غربی شهر اصفهان قرار گرفته. این شهر بین شهرهای خوانسار، نجف آباد، خمین و میمه قرار گرفته. این شهر از شهرهای فرهنگی ایرانه و در گذشته وردپاتکان به معنی سرزمین گل سرخ بوده. تابستونای گرم و خشک و زمستونای سرد داره. پیشینه زندگی در گلپایگان، به دوران پارینه سنگی میانه و نوسنگی می‌رسه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت در شهر گلپایگان اصفهان گزینه های زیادی پیش روتون نیست، هتل های این شهر محدود هستن و مسافرخانه های متعددی هم تو این شهر وجود داره که میتونین با خیال راحت تو اونها اقامت داشته باشین. نمونه هتل های گلپایگان، هتل جهانگردی، تو بلوار شهید بهشتی و  ارگ تاریخی گوگد هم ارگ سنتی هست که میتونین در این مکان زیبا اقامت راحتی رو هم داشته باشین.نمونه مسافرخانه های راحت و مناسب اقامت مسافرخانه و مهمانپذیر تاجداری و  مسافرخانه ی مهدی در گلپایگان هستن.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

در سفر به این شهر یادتون باشه اولین غذایی که تست می کنین، کباب گلپایگان معروف باشه. از غذاهای دیگه این شهر میشه حلیم بادمجان، بریانی، آش ترخیه، آش رشته گندی، کوفته و ... رو نام برد. نمونه رستوران های این شهر که غذاهای خوش طعمی رو سرو میکنن ،  رستوران پیتزا ترنج ( گلپایگان ) ،  کبابی گلپایگانی منصوری ،  رستوران حقیقت و رستوران شهر شب هستن.

نوشیدنی ها

کافه گردی تو گلپایگان طرفداران خاص خودش رو داره که مکان های مناسبی برای میل نوشیدنی های گرم هستن که میتونین به راحتی به این مکان ها برین و نوشیدنی های مورد علاقتون رو با قیمت مناسبی میل کنین.نمونه کافه های این شهر  کافه مگ ،  کافه شهر  هستن.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

یکی از جاذبه های گلپایگان داشتن سوغات و صنایع دستی متنوع هست که شامل صنایع خطاطی و خوشنویسی، منبت و خاتم کاری، قالی بافی و گیوه دوزی میشه. نمونه مراکز خرید و بازار های گلپایگان، بازار مرکزی گلپایگان ،  مجتمع تجاری نگین ،  بازار چهار سوق گلپایگان و  مجتمع تجاری پارسیان هستن و میتونن انتخاب های مناسبی برای خرید سوغاتی در این شهر باشن.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

بیمارستان ها و خدمات درمانی مجهزی تو شهر گلپایگان قرار گرفتن که میتونین در صورت نیاز به این مکان ها برین. بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان ،  داروخانه دکتر رستگاری و  بیمارستان امام خمینی گلپایگان نمونه هایی از بیمارستان های مجهز این شهر هستن.

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر سنگ‌نگاره های تیمره هستش، که از بزرگ ترین و کامل‌ترین مجموعه سنگ‌نگاره های ایرانه و قدمتی چندهزار ساله داره و متعلق به دوران پارینه سنگیه. از دیگر جاذبه هاش می‌شه به پناهگاه حیات وحش موته، که یکی از پر ارزش ترین مناطق ایرانه، ارگ تاریخی گوگد، که 4 قرن از عمرش می‌گذره و بازار چهارسوق گلپایگان اشاره کرد.  غار قلعه جمال ، سنگ نگاره های تیمره ،  غار باباجابر ، مناره گلپایگان ،  مسجد جامع گلپایگان و  آرامگاه خالق بن بشیر نمونه مکان های دیدنی شهر گلپایگان اصفهان هستن.

نقشه گلپایگان
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

این شهر در فصل های بهار و تابستون خیلی دیدنی و زیباست.

20 °C
11 °C
32 °C
21 °C
24 °C
9 °C
6 °C
-2 °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا گلپایگان، 363 کیلومتر راهه، که می‌تونین این مسیر رو زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس 4 ساعته برین. یا اینکه با هواپیما برین اراک، بعد از اونجا زمینی برین گلپایگان.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از گلپایگان ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهرهای خمین، الیگودرز، خوانسار و محلات، می‌تونن مقاصد بعدی سفر شما رو تشکیل بدن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله گلپایگان تا تهران 369 کیلومتر

فاصله گلپایگان تا مشهد 1,167 کیلومتر

فاصله گلپایگان تا تبریز 825 کیلومتر

فاصله گلپایگان تا اصفهان 176 کیلومتر

فاصله گلپایگان تا شیراز 646 کیلومتر

فاصله گلپایگان تا بندرعباس 1,134 کیلومتر

فاصله گلپایگان تا اهواز 578 کیلومتر

فاصله گلپایگان تا زاهدان 1,348 کیلومتر