آشنایی با گرمی ویرایش مطلب
گرمی / Germi

گرمی، مرکز شهرستان گرمی و یکی از شهرهای تاریخی استان اردبیله، که در دشت مغان قرار گرفته. این شهر در 110 کیلومتری مرکز استان قرار گرفته و  از شمال به شهرستانهای بیله سوار و پارس آباد و از جنوب به شهرستان مشکین شهر و از شرق به جمهوری آذربایجان و از غرب به شهرستان کلیبر محدود می شه. تاریخچه پیدایش این شهر در عصر جدید حیات آن به حدود سال ۹۰۰ هجری قمری برمیگرده . 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

آش دوغ، پیچاق قیمه ، انواع كوكو ، رشته پلو قیسی ، اماج بایلدی ، خورش هویچ ، شیرپلو ، باسترپلو ، كوكوماه و ... از غذاهای محلی استان اردبیل هستن که می تونین این غذاها رو در شهر گرمی هم امتحان کنین. 

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

نوعی ورنی يا گليم ريز فرش نما كه در نوع خودش منحصر به فرده، يكی از اصلی ترين توليدات سنتی گرمی محسوب می شه.  از سوغات دیگه این شهر میشه شال بافی، خورجين، پلاس، شال گردن و بافتن دوزی رو نام برد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به روستای تولون، که یکی از زیباترین و معروفترین روستاهای اردبیله، آبشارهای شوله لر و دریاچه گیلارلو اشاره کرد.

نقشه گرمی
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا گرمی حدود 700 کیلومتر راهه، که این مسیر رو می‌تونین با ماشین یا اتوبوس تو 8 الی 9 ساعت برین، یا اینکه با هواپیما برین پارس آباد، از اونجا زمینی برین گرمی.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از گرمی ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر، شهرهای اردبیل، مشگین شهر، اهر و منطقه حفاظت شده دیزمار،‌می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله گرمی تا تهران 702 کیلومتر

فاصله گرمی تا مشهد 1,593 کیلومتر

فاصله گرمی تا تبریز 285 کیلومتر

فاصله گرمی تا اصفهان 976 کیلومتر

فاصله گرمی تا شیراز 1,459 کیلومتر

فاصله گرمی تا بندرعباس 1,913 کیلومتر

فاصله گرمی تا اهواز 1,209 کیلومتر

فاصله گرمی تا زاهدان 2,081 کیلومتر