آشنایی با گرمسار ویرایش مطلب
گرمسار / Garmsar

گرمسار، مرکز شهرستان گرمسار و یکی از شهرهای استان سمنانه، که در منطقه مرکزی ایران قرار گرفته. نام قدیمی شهر گرمسار خوار بوده که واژه های کهن و متعلق به دوره قبل از اسلام در ایران باستانه. مهمترین مفهوم واژه خوار آن است که از خورشید و ماه گرفته شده و در این منطقه خشک و بیابانی خورشید درخشندگی بیشتری داره. این منطقه زمستونای معتدل و تابستونای گرم داره. محصولات عمده‌ی آن گندم، تره‌بار، جو، انار، پنبه و انجیره. قدمتش رو هم با توجه به قلعه های تاریخیش 3500 سال تخمین زدن. از دیدنی های گرمسار می توان به قصر بهرام، کاروانسرای شاه عباسی ایوانکی، مجموعه امامزاده علی اکبر، خانه باقری، کاروانسرای شاه عباسی ده نمک و پارک ملی کویر اشاره کرد.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

ته چین گرمساری و قلیله بادنجان از معروف ترین غذاهای محلی و بومی مردم گرمسار به حساب میان که در سفر به این شهر می تونین اونا رو تست کنین. رستوران اکبر جوجه (گرمسار) | Akbar Joje Reastaurant از رستوران های معروف در ایرانه و همه می دونن که در منو این رستوران، فقط یکی دو مدل غذا هست ولی همین تعداد محدود هم خیلی خوشمزه و پر طرفدارن. کبابی شب به شب برای چشیدن طعم ی کباب عالی بی نظیره. و اگر هوس غذای فست فودی کردین کافه فست فود شوپه گرمسار که علاوه بر نوشیدنی های خوشمزه غذاهای فست فودی هم داره. فست فود دور دونه۳ گرمسار  برگر و سوخاری و کلی انتخاب هیجان انگیز که منوی دوردونه برای مشتری هاش ارائه داده، نوشیدنی مخصوصش رو هم حتما امتحان کنین....

نوشیدنی ها

  شهر گرمسار چند تا کافه خوب داره که می تونین یه تایم آروم و دوس داشتنی رو توشون سپری کنین. پیشنهادی که ما به کافه گردامون تو این شهر می تونیم بدیم، کافه هانامی گرمسار | Cafe Hanam  یکی از کافه های دنج و شیک در این شهر کافه هانامی هست و امتحان کردن قهوه های دلچسب آن میتونه برای شما دلنشین باشه. کافه یونیک گرمسار | Unique Cafe مکانی که حس ارامش و لذت را به دور از شلوغی با موسیقی گرم و صمیمی در دو طبقه با دکوراسیونی جذاب میتوانید تجربه کنید. کافه بستنی داش آکل گرمسار | Dash Akol cafe and ice cream اگه مسافر شهر زیبای گرمسار هستین، پیشنهاد می کنیم یه سر به " کافه بستنی داش آکل " که از بهترین و باصفا ترین بستنی فروشی های گرمساره، بزنین. کافه کلبه درویشی گرمسار اگه دنبال یه جای خلوت برای استراحت می گردین تا بتونین با خیاله راحت یه قهوه بی نظیر میل کنین به این کافه سر بزنین.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

همونطور که می دونین معروفترین سوغات خوراکی این شهر رو خربزه گرمسار تشکیل میده.به جز خربزه ، انار، گردو، نان فطیر و نان کاک از سوغات خوراکی گرمسار و از صنایع دستی می توان به سفالگری و درودگری و بافته های داری و صنایع نازک کاری چوب نیز اشاره نمود.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

در شهر گرمسار تنها بیمارستانی که داره بیمارستان امام خمینی گرمسار | Imam Khomeini Hospital که در بخش های مختلف درمانی آماده ارائه خدمات درمانی به بیماران می باشد.درمانگاه بهداشت گرمسار در سطح شهرستان وسیع و گسترده گرمسار، با هدف تضمین دسترسی عادلانه کلیه آحاد جامعه به مراقبتهای اولیه بهداشتی، با اولویت مناطق روستائی و محروم، خدمات رسانی میکنه.

 

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر دنیایی از جاذبه های طبیعی و تاریخی بی نظیره، که از مهم‌ترین اونا می‌شه به گنبد نمکی کوهدشت، که یکی از زیبا‌ترین گنبد های نمک ایرانه، کویر ریگ‌جن، که لقب مثلث برمودای ایران رو داره و یکی از صعب العبور‌ترین نواحی دنیاست، تنگه ظلمات،‌ که شباهت زیادی به منطقه گرند کانیون آمریکا داره، پارک ملی کویر، که نمایشگاهی طبیعی از حیوانات وحشی و کمیاب بیابانیه، معدن نمک گرمسار، که تونلی بی‌نظیر و پیچ در پیچ داره، کاروانسرای عین الرشید،‌ غار نمکی گرمسار ، کاروانسرای قصر بهرام، کاروانسرای دهنمک و قلعه بنکوه اشاره کرد.

نقشه گرمسار
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین فصل برای سفر به این شهر بهار و پاییزه. چون تابستونه خیلی گرمی داره.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

گرمسار از شهرهای نزدیک به تهرانه، که در 109 کیلومتریجنوب شرقی تهران قرار گرفته و خیلی راحت می شه با ماشین شخصی تو کمتر از 2 ساعت این مسیر رو برین، ولی ایستگاه راه آهن هم داره.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از گرمسار ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر،‌شهرهای سمنان، سرخه و دریاچه نمک قم، می‌تونن مقاصد بعدی سفر شما رو تشکیل بدن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله گرمسار تا تهران 109 کیلومتر

فاصله گرمسار تا مشهد 785 کیلومتر

فاصله گرمسار تا تبریز 736 کیلومتر

فاصله گرمسار تا اصفهان 465 کیلومتر

فاصله گرمسار تا شیراز 948 کیلومتر

فاصله گرمسار تا بندرعباس 1,331 کیلومتر

فاصله گرمسار تا اهواز 844 کیلومتر

فاصله گرمسار تا زاهدان 1,499 کیلومتر