آشنایی با گچساران (دوگنبدان) ویرایش مطلب
گچساران (دوگنبدان) / بام نفتی ایران / Gachsaran

گچساران، مرکز شهرستان گچساران و یکی اط شهرهای استان کهگیلویه و بویر احمد هستش، که در گذشته جزو استان خوزستان بوده. از لحاظ جغرافیایی،  از شمال به شهرستان کهگیلویه، از جنوب به شهرستان گناوه،  از شرق و شمال شرقی بهشهرستان ممسنی و از غرب به شهرستان بهبهان، محدود شده. نیمه شرقی این شهر، آب و هوای معتدل و خشک و نیمه غربی آب و هوای گرمسیرس و خشک داره. این شهر جاذبه های گردشگری زیادی داره که دیدنشون ارزشمنده. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

كله ‌جوشک یا کلک سوز، تلیت پیاز، آش كارده هره و ... از غذاهای محلی استان کهگیلویه و بویراحمد هستن که می تونین این غذاهای ساده رو در سفر به این شهر هم تست کنین .

 

 

 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از صنایع دستی و سوغات گچساران میشه به کلگ، کل خنگ، رملک، کنار،  سدر، مرکبات و انواع صنایع دستی شامل فرش، گلیم، سیاه چادر و آویزه های سنتی رو نام برد.

 

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به چهار طاقی خیرآباد، که نمایانگر معماری اصیل و کاملا ایرانی دوران ساسانیانه، دریاچه سد کوثر، که با امکانات ورزشی و چشم‌انداز زیبایی که داره، از گردشگاه های مهم جنوب کشور به حساب میاد، غار گاکال، که داخلش اکسیژن داره و بسیار زیباست، آبشار کیوان، که مجموعه‌ای از آبشار ها در یک بستر سنگی زیباست، قلعه شامبراکان، برج قلعه دوک، تنگه باشتک و پل خیراباد اشاره کرد.

نقشه گچساران (دوگنبدان)
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا گچساران 926 کیلومتر راهه، که این مسیر رو می‌تونین زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس، تو 10 الی 11 ساعت برین. یا اینگه با هواپیما برین یاسوج بعد از اونجا زمینی 2 ساعته برین گچساران.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از گچساران (دوگنبدان) ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهرهای دهدشت، چرام، لنده، مارگون، شادگان و دریاچه سد کوثر می‌تونن انتخابای خوبی برای ادامه سفر شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله گچساران (دوگنبدان) تا تهران 912 کیلومتر

فاصله گچساران (دوگنبدان) تا مشهد 1,442 کیلومتر

فاصله گچساران (دوگنبدان) تا تبریز 1,352 کیلومتر

فاصله گچساران (دوگنبدان) تا اصفهان 472 کیلومتر

فاصله گچساران (دوگنبدان) تا شیراز 262 کیلومتر

فاصله گچساران (دوگنبدان) تا بندرعباس 837 کیلومتر

فاصله گچساران (دوگنبدان) تا اهواز 276 کیلومتر

فاصله گچساران (دوگنبدان) تا زاهدان 1,322 کیلومتر

x