اسپیلت البرز

راهنمای سفر به فومن - Travel guide to Fuman

آشنایی با فومن ویرایش مطلب
فومن / بومن، پومن، فومنات / دارالاماره، / Fuman

فومن، مرکز شهرستان فومن و یکی از شهرهای مهم استان گیلانه، که در 27 کیلومتری غرب شهر رشت قرار گرفته و از شمال با صومعه سرا، از شمال غرب با ماسال، از شرق با شفت و از جنوب با رشته کوه های البرز همسایه ست. فومن با دشت‌های سرسبزش و مناطق کوهستانی زیبایی که داره، از تاریخی‌ترین منطقه‌های شمال ایرانه و قدمتی چند هزار ساله داره. این شهر با طبیعت زیباش، جاذبه های تاریخیش و تنوع غذاهای محلی که داره، یکی از توریستی شهرهای ایران به حساب میاد.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

بهترین انتخاب برای اقامت تو این شهر، هتل معین، تو کیلومتر 4 جاده ماسوله ست.

رزرو آنلاین هتل های فومن

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

انواع غذاهای گیلانی مثل انار بیج ، فسنجان گیلانى، ماهى خاویار ، میرزا قاسمى، اشپل کوکو، باقلا قاتق، پلا سر تره، پنیر بوروشته، ترش آش، ترش تره ، غورآبه و ... رو می تونین در سفر به این شهر نوش جان کنین. رستوران پارس فومن، رستوران دایی بهروز از رستوران های خوب شهر هستن که می تونین لذت طعم خوش یه غذای شمالی رو توش تجربه کنین. 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

همونطور که می دونین معروفترین سوغات این شهر کلوچه فومن هست که میشه گفت همه ما طعم خوش اونو چشیدیم. از سوغات دیگه شهر میشه رشته و خوشکار، چای، برنج، ماهی دودی، ماهی شور، سیر ترشی، هفت بیجار، لاکو و انواع صنایع دستی مانند عروسک‌های ماسوله رو نام برد. 

محصولات و سوغاتی ها
سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌شه به قلعه رودخان، که دژی اسرار آمیز در دل جنگل‌های انبوه از دوران ساسانیانه و برای دیدنش باید 935 تا پله رو بالا برین، غار خون فوشه، که با بیش از 1000 سال قدمت تو یه منطقه جنگلی زیبا قرار گرفته، جاده سراوان به فومن، که یکی از رویایی ترین جاده های ایرانه، مجسمه آناهیتا، که به عنوان مظهر پاکی ایرانیان باستان ازش یاد می‌شه، پارک شهر فومن و مرکز تفریحی هفت اقلیم می‌شه اشاره کرد.

نقشه فومن
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهار و پاییز، طبیعت این شهر زیباتر و دیدنی تر هستش.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا فومن، 346 کیلومتر راهه، که هم می‌تونین زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس،‌ 4 ساعته برین، هم می تونین با هواپیما یه ساعته برین رشت، بعد از اونجا نیم ساعته زمینی برین فومن.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از فومن ویرایش مطلب

بعد از لذت بردن از زیبایی های این شهر، شهرهای صومعه سرا، رشت، ماسوله، مرداب و بندر انزلی می تونن بهترین انتخاب برای مقاصد بعدی سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران