آشنایی با فسا‎ ویرایش مطلب
فسا‎ / Fasa

فسا، یکی از شهرهای استان فارس هستش، که در 145 کیلومتری جنوب شیراز قرار گرفته و با شهرهای سروستان، داراب، جهرم و استهبان همسایه‌ست. از شهرهای تاریخی ایرانه و در مورد پیشینه تاریخیش می شه گفت، قدمتش دست کم به دوران هخامنشیان برمی‌گرده. یعنی بیش از 7000 سال قدمت داره. اسم تاریخی این شهر، پسه پسا بوده و بعد از اسلام به فسا تبدیل شد.  

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

یخنی، ته چین پلو ، شیر برنج ، و انواع خوراکهایی که از بادمجان تهیه میشه مثل کباب بادمجان ، حلیم بادمجان ، کشک و بادمجان ، بادمجان روتاوه ، بادمجان زیربریزه ای و.... همچنین غذاهای ساده و کم خرج مثل آب پیازک ، آب ماشکی ، آب شملیز ، کدو یتیمی (یتیمک) ، دو پیازه آلو و ... از غذاهای محلی این شهر به حساب میان.

 

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

کماچ یا همان نان فسایی، معروفترین سوغات خوراکی فسا به حساب میادو از سوغات و صنایع دستی شهر هم میشه گیوه ملکی، قالی و قالیچه های عشایری ، حصیر و … رو نام برد. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر،‌می‌شه به قلعه ضحاک، که بر فراز تپه‌ای از دوران ساسانی و اوایل اسلام به جا مونده، مسجد جامع فسا،‌که تقریبا 800 سال از عمرش می‌گذره، آستان شاهزاده قاسم و آتشکده غمپ اشاره کرد.

نقشه فسا‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا فسا 1022 کیلومتر راهه،‌که اگه بخواین زمینی با ماشین و اتوبوس یا قطار برین بین 10 تا 12 ساعت طول می کشه، ولی می‌تونین با هواپیما پرواز مستقیم به خود فسا داشته باشین، چون این شهر خودش فرودگاه داره.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از فسا‎ ویرایش مطلب

بعد از گشتن این شهر، شهرهای جهرم، استهبان، داراب، میمند و دریاچه و پارک ملی بختگان، می‌تونن مقاصد مناسبی برای ادامه سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله فسا‎ تا تهران 1,021 کیلومتر

فاصله فسا‎ تا مشهد 1,361 کیلومتر

فاصله فسا‎ تا تبریز 1,461 کیلومتر

فاصله فسا‎ تا اصفهان 561 کیلومتر

فاصله فسا‎ تا شیراز 150 کیلومتر

فاصله فسا‎ تا بندرعباس 440 کیلومتر

فاصله فسا‎ تا اهواز 682 کیلومتر

فاصله فسا‎ تا زاهدان 959 کیلومتر