x
x
اسپیلت البرز

راهنمای سفر به فریمان‎ - Travel guide to Fariman

آشنایی با فریمان‎ ویرایش مطلب
فریمان‎ / Fariman

فریمان، یکی از شهرهای استان خراسان رضویه، که در بخش مرکزی شهرستان فریمان قرار گرفته. این شهر از وابسته های نیشابور کهن بوده و در سایه حوادث تاریخی اون قرار داشته. بافت تاریخیش بناهایی از دوران پهلوی داره.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مهمترین سوغات این شهر، قاليچه‌های نفيس اونه که شهرت جهانی داره. همچنين فريمان از قدیم الایام به عنوان یکی از مهم‌ترين مراکز توليد قندکله شناخته می شده که هنوزم به خاطر کيفيت عالیش از شهرتی بسزا برخورداره.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به، بند تاریخی فریمان، که بنای اولیه آن به عصر مغول برمی‌گرده و از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر هستش، برج واقع، که سبک معماری زیبایی از دوران پهلوی اول داره، آرامگاه ارسلان جاذب، از قدیمی ترین بناهای تاریخی استان خراسان رضویه و آبشار چهارتکاب اشاره کرد.

نقشه فریمان‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا فریمان،‌ 905 کیلومتر راهه، که اگه بخواین این مسیر رو زمینی برین بین 9 تا 10 ساعت طول می‌کشه. برای سفر هوایی هم باید با هواپیما برین مشهد، بعد از اونجا زمینی برین فریمان. 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از فریمان‎ ویرایش مطلب

بعد از گشتن تو این شهرها، شهرهای مشهد، تربت حیدریه، نیشابور و تربت جام،‌ می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران