آشنایی با ایوان ویرایش مطلب
ایوان / Eyvan

ایوان، یکی از شهرهای شمالی استان ایلام و مرکز شهرستان ایوانه، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به استان کرمانشاه، از شرق به شهرستان چرداول و از غرب به کشور عراق محدود شده. از نظر آب و هوایی معتدل و نیمه مرطوبه. از لحاظ پیشینه تاریخی ، می‌شه گفت یکی از مناطق قدیمی ایرانه و آثاری مربوط به دوره ساسانیان در آن یافت شده. مثلا غارهایی داره که محل سکونت غارنشینن و انسان های زیادی در طول تاریخ بوده. 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

غذاهای محلی و سنتی از مهم ترین جاذبه های اجتماعی به شمار میان. در استان ایلام تقریبا همه انواع خوراک ها طبخ می شه اما متداول ترین غذا آبگوشت هست. در شهر ایوان هم مثل سایر شهرهای استان ایلام پخت انواع آش محلی مرسومه و از غذاهای محلی این شهر میشه دنده پلو، جگر وز، ترخینه، پرشگه، مکش، باقلا پلو، کباب چنجه، قارچ، کپه و قه له و ماسوا و عدس پلو با گوشت رو نام برد.

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

هر استانی سوغات خاص خودش رو داره که به عنوان یک شناسه برای اون استان تلقی می شه. "بژی برساق" مهمترین شیرینی و سوغات استان ایلام هست که توسط زنان این منطقه پخت می شه و بدون معرفی به گردشگران در معرض فراموشی قرار گرفته. روغن حیوانی و كره محلی، كنجد و گردو، شیرینی كله كنجی، شیرینی كاک، حلوائی بگل ، گمکه و سقز محلی از سوغاتی هستن که می تونین توی این شهر تهیه کنین. از سوغات و صنایع دستی ایوان هم میشه به قالی ، نمد و احرامی بافی اشاره کرد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به آتشکده سیاهکل، که اثری شکوهمند از دوران ساسانیانه و سالم ترین آتشکده این استان شناسایی شده، طاق شیرین و فرهاد، که طاقی مربوط به دوران ساسانیانه و فرهاد اون رو برای استراحت شبانه شیرین، به هنگام گذر از اون منطقه ساخته و غار انفجاری اشاره کرد. 

نقشه ایوان
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

این شهر چون تو یه منطقه کوهستانی و جنگلی واقع شده بهار دل‌انگیزی داره.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده‌ای تهران تا ایوان، حدود 647 کیلومتره، که می تونین با اتوبوس یا ماشین شخصی خودتون طی کنین. ولی اگه دوست ارین سفر هوایی داشته باشین، می‌تونین با هواپیما تا ایلام رو برین از اونجا زمینی برین ایوان.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از ایوان ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر تاریخی ، شهرهای ایلام، بدره، منطقه حفاظت شده قلاجه و منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله ایوان تا تهران 647 کیلومتر

فاصله ایوان تا مشهد 1,522 کیلومتر

فاصله ایوان تا تبریز 844 کیلومتر

فاصله ایوان تا اصفهان 655 کیلومتر

فاصله ایوان تا شیراز 1,014 کیلومتر

فاصله ایوان تا بندرعباس 1,616 کیلومتر

فاصله ایوان تا اهواز 484 کیلومتر

فاصله ایوان تا زاهدان 1,927 کیلومتر

x