آشنایی با استهبان‎ ویرایش مطلب
استهبان‎ / صابونات / نجف اصغر، نجف کوچک / Estahban

استهبان، شهری در جنوب شرقی استان فارس و مرکز شهرستان استهبانه. از نظر جغرافیایی، بین شهر‌های محمدآباد، نی ریز و فسا قرار گرفته. استهبان واژه ای پهلوی از عبارت سته + بان، به معنای نگهبان شهره. استهبان، در گذشته‌ای نه‌چندان دور، از مراکز مهم مطالعات شیعی به‌حساب میومده و در حدود دو سده، طلاب علوم دینی در این شهر به تحصیل می‌پرداختند. به‌طوری که به این شهر، لقب نجف اصغر یا نجف کوچک رو داده بودن.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

از غذاها و خوراکی‌ها استان فارس میشه به آش کارده، آش سبزی صبحانه، کوفته هلو، دو پیازه آلو، کوفته سبزی، دم‌پخت عدس اشاره کرد که در استهبان هم می تونین این غذاها رو نوش جان کنین.

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مهمترین سوغات استهبان انجیر و زعفرانه. علاوه بر انجیر، محصولاتی که از اون بدست میاد مثل کلوچه و مسقطی انجیر، مربای انجیر و ... هم از سوغات این شهر به حساب میان. یکی از بهترین محصولات زعفران هم در استهبان تولید می‌شه که از نظر عطر و طعم زبانزد و دارای کیفیت منحصر به فردیه اما در بازار تجارت زعفران به دلیل نداشتن رنگ کافی، شناخته شده نیست.

 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌شه به پارک جنگلی استهبان، که از زیباترین گردشگاه‌های این شهره، چشمه قهری، که چشمه‌ای زیبا با داستانی عجیب و جالبه، یخچال حاجی محریم، غار گبری، تنگه لای تاریک، آبشار استهبان، آتشکده ماه فرخان و امامزاده پیر مراد اشاره کرد.

نقشه استهبان‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای سفر به این شهر اگه قصد سفر هوایی دارین، باید با هواپیما تا شیراز برین، بعد از اونجا حدود 170 کیلومتر رو زمینی طی کنین. با قطار هم همینطور، یعنی باید تا شیراز با قطار برین، از اونجا به بعد رو با ماشین. اگه هم که قصد سفر با ماشین شخصی یا اتوبوس رو دارین، باید شیراز رو به سمت شرق برین و بعد از گذشتن از سروستان و سه راهی فسا به استهبان می‌رسین.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از استهبان‎ ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو شهر استهبان، پارک ملی بختگان، دریاچه بختگان، شهر فسا و شهر نی ریز، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله استهبان‎ تا تهران 1,024 کیلومتر

فاصله استهبان‎ تا مشهد 1,296 کیلومتر

فاصله استهبان‎ تا تبریز 1,480 کیلومتر

فاصله استهبان‎ تا اصفهان 580 کیلومتر

فاصله استهبان‎ تا شیراز 175 کیلومتر

فاصله استهبان‎ تا بندرعباس 419 کیلومتر

فاصله استهبان‎ تا اهواز 707 کیلومتر

فاصله استهبان‎ تا زاهدان 895 کیلومتر

x