آشنایی با اشتهارد‎ ویرایش مطلب
اشتهارد‎ / Eshtehard

اشتهارد، یکی از شهر‌های باستانی ایران، تو استان البرزه،‌ که تو یه منطقه نسبتا کویری، با اب و هوای نیمه خشک واقع شده. از نظر جغرافیایی،‌ در 63 کیلومتری غرب شهر کرج واقع شده و از  شمال به ارتفاعات «حلقه‌دره» و محدوده شهرستان نظرآباد و از جنوب به ارتفاعات «قزل‌باش» و محدودهٔ شهر ملارد و از طرف شرق به رودخانه شور و محدوده شهر کرج و از طرف غرب به محدوده شهر بوئین زهرا محدود می‌شه. شهرداری این شهر در سال ۱۳۳۱ تاسیس شده، ولی خودش بیش از 2000 سال قدمت داره.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

مثل تهران که غذای محلی به خصوصی نداره، توی این شهر می تونین انواع خورشت ها و غذاهای ایرانی رو نوش جان کنین. در بین تنوع غذایی زیادی که در تهران وجود داره، می شه آش جو، حلیم، دیزی، توتک و مغز نان رو از غذاهای محلی استان البرز دونست.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

صنایع دستی شاخص استان البرز رو ساخت احجام چوبی، گلیم بافی، مشبک منبت، منبت چوب، سفال گری سنتی و سفال سنتی لعابدار تشکیل میدن. از اونجا که درخت های میوه زیادی در استان البرز وجود داره، از سوغاتی های خوراکی اون می شه به آلو، توت درختی، ازگیل، خرمالو، گردو، انگور و ... اشاره کرد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری اشتهارد، می شه به کویر اشتهارد، که گنبد‌های نمکی رنگارنگ و بی‌نظیری در حاشیه خودش داره، خانه های سنگی اشتهارد، که حدود 2000 سال از عمرشون می‌گذره، امامزاده زید و رحمان، که بنای خاص آن، سه گنبد از سه دوره تاریخی مختلف داره غار نمکی اشتهارد، که یکی از زیباترین غارهای نمکی ایرانه، اشاره کرد.

نقشه اشتهارد‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده ای تهران به اشتهارد، 105 کیلومتره، که به راحتی و تو مدت زمان حداکثر یه ساعت و نیم، می تونین این مسیر رو با مشاشین شخصی طی کنین. 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از اشتهارد‎ ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر اشتهارد، شهر های کرج و نظرآباد، علم کوه، منطقه حفاظت شده چهارباغ و دریاچه سد طالقان، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله اشتهارد‎ تا تهران 104 کیلومتر

فاصله اشتهارد‎ تا مشهد 999 کیلومتر

فاصله اشتهارد‎ تا تبریز 515 کیلومتر

فاصله اشتهارد‎ تا اصفهان 417 کیلومتر

فاصله اشتهارد‎ تا شیراز 900 کیلومتر

فاصله اشتهارد‎ تا بندرعباس 1,375 کیلومتر

فاصله اشتهارد‎ تا اهواز 800 کیلومتر

فاصله اشتهارد‎ تا زاهدان 1,543 کیلومتر