آشنایی با دورود ویرایش مطلب
دورود / پایتخت طبیعت ایران / Doroud

دورود، مرکز شهرستان دورود و یکی از شهرهای استان لرستانه. این شهر، از نظر جغرافیایی، در 86 کیلومتری شرق خرم اباد و برسر مسیر خرم آباد به اصفهان قرار گرفته و از شمال به شازند، از شرق به ازنا، از جنوب به سپیددشت و از غرب به سیلاخور محدود می‌شه. از لحاظ اقلیمی، چون در دامنه رشته کوه زاگرس و در نزدیکی اشترانکوه قرار گرفته، آب و هوای مناسب و طبیعت بکر و زیبایی داره، که همین باعث شده بهش لقب پایتخت طبیعت ایران رو بدن.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

یکی از غذاهای محلی این شهر آش شله ماش هست که خیلی هم معروفه.

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از این شهر می تونین انواع قالی، گلیم، جاجیم، نمد بافی، خراطی، قلم زنی، ورشو سازی، گیوه و سرامیک رو که از سوغات استان لرستان به حساب میان رو تهیه کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

طبیعت این شهر خیلی زیبا و دیدنیه، همین باعث شده که به یکی از مقاصد گردشگری ایران تبدیل بشه،‌ از مهم ترین این زیبایی ها می‌شه به دریاچه گهر، که به نگین اشترانکوه معروفه و از توریستی ترین دریاچه های ایرانه، آبشار وقت ساعت، که به طرز شگفتی 50 دقیقه خروشانه و 2 ساعت متوقف می‌شه و یکی از کمیاب ترین جاذبه های دنیاست، آبشار بیشه، که از معروفترین و زیبا‌ترین آبشار های ایرانه، رودخانه سزار و دره نی‌گاه اشاره کرد.

نقشه دورود
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا دورود، 411 کیلومتر راه هستش، که این مسیر رو هم می‌تونین زمینی یا با اتوبوس 4 الی 5 ساعته برین، هم با قطار، چون به خط راه آهن وصله، برای سفر هوایی هم باید با هواپیما برین خرم اباد، از اونجا زمینی برین دورود.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از دورود ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو طبیعت زیبای این شهر، شهرهای ازنا، الیگودرز، خرم آباد، سفیدکوه کوچک و منطقه حفاظت شده اشترانکوه، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله دورود تا تهران 416 کیلومتر

فاصله دورود تا مشهد 1,214 کیلومتر

فاصله دورود تا تبریز 750 کیلومتر

فاصله دورود تا اصفهان 293 کیلومتر

فاصله دورود تا شیراز 752 کیلومتر

فاصله دورود تا بندرعباس 1,240 کیلومتر

فاصله دورود تا اهواز 419 کیلومتر

فاصله دورود تا زاهدان 1,484 کیلومتر