آشنایی با دهلران ویرایش مطلب
دهلران / Dehloran

دهلران، مرکز شهرستان دهلران و یکی از شهرهای استان ایلامه، که بین شهرها، بیشترین مرز مشترک با کشور عراق رو داره. از لحاظ جغرافیایی،  در 230 کیلومتری جنوب ایلام قرار گرفته و از شمال به شهرستان آبدانان، از جنوب به کشور عراق، از شرق به استان خوزستان و از غرب به شهرستان مهران محدود می‌شه. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌شه گفت، با توجه به تپه های باستانیش، به نظر می‌رسه بین 5000 تا 10000 سال قدمت داره و یکی از کهن‌ترین مناطق ایرانه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل جهانگردی، تو خیابون وحدت ، یا هتل سعید، تو خیابون امام خمینی استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

برنج و گوشت، نژی آو، خاینه، لوبیه پلو، حلوا، کشک دو، ماش آو، جوجگ آو ، شله و ... از غذاهای محلی ایلام هستن که در سفر به دهلران می تونین اونا رو تست کنین. اگر هم دنبال یه رستوران خوب واسه غذا خوردن هستین، رستوران هتل سعید انتخاب خوبیه.

 

 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

قالی کردی، جاجیم، گلیم ساده، نمد مالی، چیغ بافی، گیوه دوزی، احرامی بافی، معرق روی چوب، منبت چوب، سفال و سرامیک، طراحی روی سفال، قلمزنی روی فلز مس و ... از سوغات استان ایلام به حساب میان که می تونین اونا رو از این شهر هم تهیه کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر دهلران، می‌شه به قلعه تاریخی شیاخ، که بزرگ ترین بنای باستانی ایلام و از شاهکارهای معماری دوره ساسانیانه، آبشار آبتاف، که یکی از زیبا‌ترین آبشارهای استان ایلامه، تنگه وویله، که هیئت باستان شناسی بلژیک قدمت اون رو قبل از تاریخ تخمین زده، چشمه‌های آبگرم دهلران و سیاه‌کوه دهلران، اشاره کرد.

نقشه دهلران
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا شهر دهلران حدود 805 کیلومتر راهه، که این مسیر رو تو کمتر از 9 ساعت می تونین زمینی، با ماشین شخصی یا اتوبوس برین، 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از دهلران ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهر های ایلام، دره شهر، مهران، بدره ومنطقه حفاظت شده دهلران، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله دهلران تا تهران 805 کیلومتر

فاصله دهلران تا مشهد 1,603 کیلومتر

فاصله دهلران تا تبریز 1,070 کیلومتر

فاصله دهلران تا اصفهان 688 کیلومتر

فاصله دهلران تا شیراز 782 کیلومتر

فاصله دهلران تا بندرعباس 1,384 کیلومتر

فاصله دهلران تا اهواز 252 کیلومتر

فاصله دهلران تا زاهدان 1,879 کیلومتر