آشنایی با دوسلدورف ویرایش مطلب
دوسلدورف / Düsseldorf

دوسلدورف یکی از شهرهای زیبا و دیدن کشور آلمانه، که در غرب این کشور و در ساحل رودخانه راین قرار گرفته. این شهر به خاطر مراکز تجارتی بزرگ و نمایشگاه های مد و لباسش به یکی از نماد های بین المللی آلمان تبدیل شده. در واقع چون کنار رودخانه قرار گرفته موقعیت مناسبی برای برگزاری جشنواره های مختلف داره. مهم ترین جشنواره شون هم جشنواره راین هستش که هر سال در ماه ژانویه برگزار می شه و حدود 4.5 میلیون گردشگر رو از کل دنیا جذب می کنه. علاوه بر این جشنواره ها موزه ها و جاذبه های دیدنی دیگه ای هم داره که باعث شدن دوسلدورف به یکی از شهرهای توریستی آلمان تبدیل بشه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت در شهر دوسلدورف هتل های خیلی زیادی وجود داره. هم می تونین تو هتل های لوکس مثل هتل بریدن باچرهوف، هتل ویلا و هتل نووتل اقامت کنین که البته سطح قیمتشون بالاست، هم اگه دوس دارین تو هتل های ارزونتر و با امکانات کمتر اقامت کنین، هتل های آقا و خانم آستور، هتل مرکزی دوسلدورف و هتل بان هتل های خیلی مناسبی هستند.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

از بهترین رستورانای این شهر که اکثر گردشگرها ازش راضی بودن و پیشنهادشن کردن می شه به رستوران شوماخر که غذاهای آلمانی و پیتزا سرو می کنه، رستوران شیف چن که غذاهای آلمانی و ایتالیایی و فرانسوی سرو می کنه و بسیار لوکس و زیباست، رستوران آگاتا که یه رستوران بین المللی لوکس با دیزاینی متفاوته، پیتزا تراتوریا که بهترین پیتزاها و پاستاها و غذاهای ایتالیایی رو سرو می کنه و رستوران جَنِس که خوراک های گوشتش خیلی معروفه.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

برای خرید از این شهر می تونین به گالری کی او و گالری کی سر بزنین، که هردوشون خیلی لوکس هستند و می تونین توشون برند های معروف رو پیدا کنین. یا اینکه به خیابون schsdowstrasse برین. این خیابون پر از فروشگاه های بزرگ و مناسب برای خریده. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

یادتون باشه تو شهر دوسلدورف تماشای شهر قدیمی آلتشتاد، که از پربازدیدترین مکان های توریستی این شهر هستش، برج راین که بزرگترین ساعت دیجیتالی جهان رو داره، تفرجگاه ساحلی راین که از زیباترین تفرجگاه های آلمانه، کلیسای لمبرتوس که بسیار زیبا و دیدنیه، باغ وحش دریایی لوبک و موزه ناندرتال رو از دست ندین. اما اینجا یه  موزه ماشین های کلاسیک دوسلدورف | Classic Remise Dusseldorf هم داره که برای طرفدارهای ماشین می تونه بهترین جاذبه گردشگری شهر باشه.  منطقه تاریخی | Kaiserpfalz Kaiserswerth هم جای زیبایی برای عکاسی هستش و باغ گیاه شناسی | Botanical Garden اگر دوستار طبیعت باشین، بازدیدش می تونه بی نهایت لذت بخش باشه.

نقشه دوسلدورف
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین زمان برای بازدید از دوسلدورف، جولای تا اگوست هست.

14 °C
4 °C
24 °C
21 °C
8 °C
4 °C
4 °C
0 °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

تهران و دوسلدورف در فاصله 3939 کیلومتری از همدیگه قرار گرفتن که مدت تخمینی پرواز بین اون ها 05:38 ساعته. (این میزان ممکن است بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی تغییر کنه)

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

شهر دوسلدورف فستیوال های زیادی داره، از جمله شب موزه ها ، بازار های مخصوص کریسمس، Kirmes که یکی از مفرح ترین اونهاست و ...

خروج از دوسلدورف ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

شهر دوسلدورف در کل شهر امنی هست اما بهتر است که آخر شب ها در اطراف راه آهن مرکزی شهر رفت و آمد نکنین چون افراد معتاد و دزدهای زیادی اونجا دیده شده.

ویزا آلمان
فاصله

اطلاعاتی وجود ندارد