آشنایی با چناران‎ ویرایش مطلب
چناران‎ / Chenaran

چناران مرکز شهرستان چناران و از شهرهای استان خراسان رضویه، که در ۵۰ کیلومتری شمال غربی مشهد واقع شده‌ و با توجه به اینکه این فاصله تقریبا کم هستش، از ییلاقات مشهد به حساب میاد. این شهر که در قدیم به آن رادکان می گفتند، از شهرهای آباد منطقه توس بوده. تابستونای گرم و زمستونای نسبتا سرد داره، بهارش پر بارون و زیباست. دلیل نام‌گذاریش هم دو درخت چنار بزرگیه که در ورودی روستای حاج نصیربوده‌. شهر فعلی چناران، تو دهه 30، بعد از ساخته شدن کارخونه قند چناران و به دور اون کارخونه شکل گرفت ولی محوطه باستانیش 7000 سال قدمت داره. شهر چناران جاذبه های تاریخی و طبیعی زیبایی داره، که دیدنشون خالی از لطف نیست.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل‌های شهر مشهد استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از سوغات چناران میشه به بافت انواع فرش های دست باف وگلیم یا پلاس اشاره کرد. یکی دیگه از سوغات این شهر عسل هست که سالانه 60 تن عسل در چناران تولید می شه.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگی این شهر می‌شه به آبشار اخملد، که با قدمت چند هزار ساله و فضای فوق العاده اش، از معروفترین و زیباترین آبشارهای ایرانه، برج رادکان، که تنها بنای تاریخی ایرانه که با معماری منحصر بفردش، زمان دقیق شروع فصل ها رو مشخص می کنه، چشمه گیلاس، که یه داستان با مزه درباره‌ِ نقل میکنن اهالی، بلغورخانه و آرامگاه شیخ عبدالله گهواره گر، مسجد جامع رادکان، چشمه سبز، سد تاریخی اخملد و دره اجنه، اشاره کرد.

نقشه چناران‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهار بهترین فصل برای سفر به این شهر زیباست.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

از تهران تا چناران حدودا 800 کیلومتر راهه، که این مسافت رو هم می‌تونین با ماشین شخصی خودتون یا اتوبوس برین، هم می‌تونین با هواپیما یا قطار برین مشهد، از اونجا با ماشین برین چناران.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از چناران‎ ویرایش مطلب

بعد از گشتن تو این شهر، شهرهای مشهد، نیشابور، قوچان، سبزوار و منطقه حیات وحش حیدری، می تونن انتخابای مناسب برای مقاصد بعدی سفرتون باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله چناران‎ تا تهران 843 کیلومتر

فاصله چناران‎ تا مشهد 68.4 کیلومتر

فاصله چناران‎ تا تبریز 1,470 کیلومتر

فاصله چناران‎ تا اصفهان 1,094 کیلومتر

فاصله چناران‎ تا شیراز 1,371 کیلومتر

فاصله چناران‎ تا بندرعباس 1,455 کیلومتر

فاصله چناران‎ تا اهواز 1,578 کیلومتر

فاصله چناران‎ تا زاهدان 1,006 کیلومتر