آشنایی با بناب ویرایش مطلب
بناب / شهر دوچرخه ایران / Bonab-e Tabriz

بناب، یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان بناب هستش، که در 18 کیلومتری غرب مراغه قرار گرفته. با توجه به آثاری که تو این شهر یافت شده، تمدن این شهر به 6000 سال می‌رسه، غارهای زیادی که داره و نشانگر زندگی دسته جمعی ما قبل تاریخ در اونه، یا تپه های باستانیش،‌ یا ظروف سفالین و فلزی قدیمی‌ای که در اون کشف شده، همگی این قدمت طولانی رو تایید می کنن. این شهر 25 اثر ملی ثبت شده داره.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می تونین از هتل لاله بناب، که یه هتل سه ستاره خوب نزدیک فرودگاهه، استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

وقتی اسم بناب میاد، بدون کوچکترین درنگی یاد کباب معروف بناب می افتیم. کباب بناب غذای سلطنتی دوران قاجاربوده که امروزه به یه غذای سنتی در سراسر کشور تبدیل شده و بهترین برند کباب ایرانی محسوب میشه و می تونین اون رو در کبابی های زیادی که توی این شهر وجود دارن، نوش جان کنین.

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از سوغات بناب میشه دوشاب بناب ، حلواهای بناب از جمله ساری حلوا، بزرک حلوا و نخودلی حلوا و انواع شیرینیجات مثل نقل و باقلاوا رو نام برد.صنایع دستی این شهر هم شامل طراحی روی قالی، قالی‌ بافی، قلم‌ زنی روی مس و منبت‌کاری می شن. برای خرید این سوغات و البته خوردن یه وعده کباب بناب خوب، بازار چهارسو بهترین انتخابه.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ‌ترین جاذبه های گردشگری شهر بناب، می‌شه به روستای صور، که روستایی 3000 ساله‌ست و یکی از شاهکارهای معماری صخرهای ایرانه، کبوترخانه امیرفرهنگی، بنایی 112 ساله که در معرض نابودی قرار گرفته، تالاب قره قشلاق، تالابی بکر و زیبا، که لقب عروس تالاب های شمال غرب گشور رو به دوش می‌کشه، غار قویونلار، که از لحاظ باستان شناسی خیلی حائز اهمیته، محوطه قره قشون، مسجد زرگران و پل پنج چشمه اشاره کرد. 

نقشه بناب
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا بناب، حدود 607 کیلومتره که بین 6 7 ساعت می‌تونین این مسیرو با ماشین خودتئن یا اتوبوس طی کنین. با هواپیما هم می تونین برین، چون فرودگاه سهند، نزدیکی شهر بناب، تو جاده بناب به مراغه قرار گرفته. با قطار هم می‌تونین سفر کنین.

 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از بناب ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر بناب، شهرهای مراغه و ملکان، منطقه حفاظت شده سهند و دریاچه ارومیه، می تونن انتخابای خوبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بناب تا تهران 607 کیلومتر

فاصله بناب تا مشهد 1,498 کیلومتر

فاصله بناب تا تبریز 121 کیلومتر

فاصله بناب تا اصفهان 882 کیلومتر

فاصله بناب تا شیراز 1,364 کیلومتر

فاصله بناب تا بندرعباس 1,819 کیلومتر

فاصله بناب تا اهواز 958 کیلومتر

فاصله بناب تا زاهدان 1,987 کیلومتر

x