آشنایی با بیجار ویرایش مطلب
بیجار / Bijar

بیجار، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران، در استان کردستانه، که از نظر جغرافیایی، از شمال شرقی با استان زنجان، از شمال غربی با استان آذربایجان، از شرق با استان همدان، از غرب با شهرستان‌های دیواندره و سنندج و از جنوب با شهرستان قروه همسایه‌ست. تو یه منطقه کوهستانی واقع شده و آب و هواش سرد و خشکه. بیجار یه شهر خیلی تاریخی ایرانه و بعضی از مورخان قدمتش رو به هزاره سوم قبل از میلاد نسبت می دن.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل معروفش، یعنی هتل بام ایران، روبروی شهربازی استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

شاید شما هم با شنیدن اسم بیجار یاد ترشی هفت بیجار بیوفتین که مختص شهر بیجار هست و طعم فوق العاده ای داره. از غذاهای محلی این شهر میشه به خوراک گوشت برخیله، آش ترش، حلوای پرشکَه و گژنیز، خورش گیلاخه، خورش کنگر، قیماغ، آش شلم (آش شلغم)، خوراک غازیاغی (نوعی تره)، آش دوغ، آش پرشکَه، کالویج (کله‌جوش)، تنویر پلاوی و سوپ غازیاغی (قازیاغه) اشاره کرد. برای خوردن یه وعده غذایی خوب هم رستوران سلوی انتخاب خوبیه.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

قالی، قالیچه و گلیم از برجسته ترین صنایع دستی بیجاره، طوریکه تعداد زیادی از قالی‌های بافت بیجار توی موزه‌های بزرگ فرش در داخل و خارج كشور قرار دارن. بهترین و ماندگار ترین سوغات این شهر گلیم بیجاره که با توجه به تركیب نقش و رنگ و حجم كم، قیمت مناسبی هم داره. اگر هم دنبال سوغات خوراکی هستین، سراغ نان شیرمال ، حلوای سوهانی و ترشی‌های خوشمزه شهر رو بگیرین. بازدید از بازر تاریخی بیجار رو فراموش نکنین که هم می تونین از بافت فوق العاده ش لذت ببرین و هم سوغات مورد نظرتون رو ازش تهیه کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌شه به پیست اسکی نسار، که یه پیست بین المللیه و استثنایی‌ترین پیست اسکی کشوره، پل صلوات آباد، پلی تاریخی که تاریخ احداثش نامعلومه، دژ و قلعه قمچقا، که بسیار ارزشمند و تاریخیه و مربوط به هزاره سوم قبل از میلاده، مسجد خسروآباد گروس، حمام یاسوکند، بازار تاریخی بیجار و برج آجری اشقون بابا اشاره کرد.

نقشه بیجار
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا بیجار، 469 کیلومتره، که این مسیر رو می‌شه زمینی از طریق ماشین شخصی یا اتوبوس رفت. برای سفر هوایی هم، باید با هواپیما برین سنندج، بعد از اونجا زمینی برین بیجار.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از بیجار ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر بیجار، شهرهای سنندج، سقز و قروه می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بیجار تا تهران 443 کیلومتر

فاصله بیجار تا مشهد 1,318 کیلومتر

فاصله بیجار تا تبریز 427 کیلومتر

فاصله بیجار تا اصفهان 654 کیلومتر

فاصله بیجار تا شیراز 1,137 کیلومتر

فاصله بیجار تا بندرعباس 1,592 کیلومتر

فاصله بیجار تا اهواز 737 کیلومتر

فاصله بیجار تا زاهدان 1,760 کیلومتر