آشنایی با بهشهر ویرایش مطلب
بهشهر / اشرف‌البلاد / Behshahr

بهشهر، مرکز شهرستان بهشهر و از شهرهای شرق استان مازندرانه، که از لحاظ جغرافیایی بین شهرهای خلیل شهر و نکا و پناهگاه حیات وحش میانکاله و در 40 کیلومتری شرق ساری، قرار گرفته. نام بهشهر از دوره صفویان روی این شهر گذاشته شده، چ.ن مادر شاه عباس از اهالی این شهر بوده، او بهشهر رو پایتخت باستانی خودش کرد و لقب شرف البلاد، بعنی بهترین و شریف ترین شهر رو بهش داد. در مورد قدمت و پیشینه تاریخی این شهر می‌شه گفت، بطور کلی ناحیه جنوبی دریای مازندران، از جمله بهشهر، از قدمت زیادی برخورداره و کاوش های باستان شناسان قدمت اون رو به دوران غار نشینی، یعنی 10000 سال قبل از میلاد مسیح نسبت می‌دن.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو این شهر، هم می‌تونین ویلا ساحلی کرایه کنین، هم می‌تونین بسته به بودچه و سلیقتون، یکی از هتل‌های بهشهر، مروارید صدف و جهانگردی رو انتخاب کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

یکی از غذاهایی که در تمام شهرهای ایران پخت میشه، فسنجانه که اصالتش به استان مازندران برمی‌گرده، از اونجا که ماده اصلی فسنجان، رب اناره و این محصول توی بهشهر به‌ خاطر داشتن انارهای ترشش شهرت خاصی داره، میشه این غذا رو از غذاهای محلی بهشهر دونست. علاوه بر فسنجان،  پلو مرغ بهشهری و رشته پلو بهشهری از غذاهای محلی دیگه این شهر به حساب میان.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

انار شیرین و ترش، نارنگی، پرتقال، برنج، دانه های روغنی آفتابگردان و کلزا از محصولات مهم بهشهر به حساب میان. این شهر از مراکز تولید تخمه، روغن نباتی و صابون در ایرانه و کارخانه چیت‌سازی اون قدمت زیادی داره که می تونین این محصولات رو به عنوان سوغاتی تهیه کنین. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

بهشهر، از زیباترین شهرهای ایرانه و دنیایی از جاذبه های طبیعی و تاریخی و گردشگریه، که اگه ما بخوایم چند تا از بهترین‌هاشو بهتون معرفی کنیم، می‌شه به قبرستان اسرار آمیز سفیدچاه،‌ که اولین قبرستان مسلمانان در ایرانه و داستانی عجیب و باور نکردنی داره، غار هوتو و کمربند، که با 70 هزار سال قدمت، معروفیت جهانی داره، تالاب گز، که به خاطر پوشش گیاهی مردابیش به ثبت جهانی رسیده، پناهگاه حیات وحش میانکاله، که کلکسیونی از موجودات دریایی منحصر به همون منطقه‌ست و ثبت بین المللی شده، باغ عباس آباد، کشتی صفوی، کاخ صفی آباد و مجموعه باغشاه اشاره کرد.

نقشه بهشهر
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهار ، به ویژه فروردین و اردیبهشت، بهترین زمان برای سفر به این شهر زیباست.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا بهشهر 332 کیلومتره، که این مسیر رو می‌شه زمینی با ماشین شخصی و اتوبوس طی کرد،‌ با هواپیما اگه بخوای بری، باید بری فرودگاه دشت ناز، در نزدیکی شهر نکا، از اونجا زمینی بری بهشهر.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از بهشهر ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر زیبا، شهرهای نکا، ساری، گلوگاه و جزیره آشوراده، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بهشهر تا تهران 328 کیلومتر

فاصله بهشهر تا مشهد 701 کیلومتر

فاصله بهشهر تا تبریز 950 کیلومتر

فاصله بهشهر تا اصفهان 771 کیلومتر

فاصله بهشهر تا شیراز 1,172 کیلومتر

فاصله بهشهر تا بندرعباس 1,419 کیلومتر

فاصله بهشهر تا اهواز 1,140 کیلومتر

فاصله بهشهر تا زاهدان 1,395 کیلومتر