آشنایی با بهبهان ویرایش مطلب
بهبهان / Behbahan

بهبهان مرکز شهرستان بهبهان و یکی از شهرهای استان خوزستان هستش، که در 205 کیلومتری جنوب شرقی اهواز قرار گرفته، از لحاظ آب و هوایی، نیمه بیابانی و کوهپایه‌ایه، یعنی تابستونای خیلی گرم و زمستونای سرد داره. از لحاظ پیشینه تاریخی، بر طبق کشفیات باستان شناسان، قدمتش به هزاره دوم قبل از میلاد مسیح می‌رسه. قدیمی‌ترین نرگس‌زار ایران و زادگاه اصلی آن متعلق به بهبهانِ ، گفته‌ها حکایت از اون داره که گل نرگس در بهبهان به قدری زیاد بوده که رنگ یکپارچه و طلایی گل نرگس از دور نمایان بوده و بوی عطرشون به مشام هر رهگذری می‌رسیده. و البته به بهبهان شهر اولین ها هم گفته میشه؛ در تاریخ ۵ خرداد ۱۲۸۷ در مسجدسلیمان به نفت رسیدن و اولین چاه نفت ایران و خاورمیانه اولین بار در این شهر بوده، اولین کارخانه گوگرد سازی در ایران و خاورمیانه، اولین تصفیه خانه آب کشور، اولین باشگاه گلف ایران، اولین باشگاه اسکواش در کشور، اولین زمین فوتبال رسمی در ایران، اولین کارخانه گچ در کشور و ... ، این شهر جاذبه های تاریخی زیادی داره که تو سفرتون باید حتما ازشون دیدن کنین.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو این شهر بهترین انتخاب پلاژ مارون هستش، که کنار سد مارون قرار گرفته و همه جور امکاناتی هم داره،‌ اگه هم اقامت تو هتل رو ترجیح می‌دین، می‌تونین از هتل استقلال تو میدون بید بلند استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

ترنیده، حره، آش ماست، قلیه ماهی، آش دوغ، گوینه، باقلا‌پلو، تشتکی، توله، تبدون، نان تیری، شله گندمی وبلبل از غذاهای محلی بهبهانِ که در سفر به این شهر می تونین تستش کنین. از رستوران های این شهر میشه این رستوران ها رو نام برد: رستوران ریحون، ساندویچ مارال، پیتزا آفتاب، رستوران هشت بهشت، رستوران گل رز، کبابی ترنج و فست فود ارباب برگر

نوشیدنی ها

اگه هوس کافه و کافه گردید میتونید به این کافه ها سر بزنید: قهوه کلمبیا، قهوه لدنی و کافه عمو پوریا هستن. اگه هم هوس بستنی کرید حتما بستنی های  بهبهان رو تست کنید :بستنی پاپا و بستنی گل نرگس.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

خرمای کبکاب و ماست بهبهان از سوغاتیهایی هستن که در سفر به بهبهان نباید از دست داد. اینجا یه مرکز خرید به اسم مجتمع تجاری-تفریحی- ورزشی آریاگان داره که یکی از بهترین مراکز خرید ایرانه و گشت و گذار توی اون خالی از لطف نیست.
سلامت و درمان ویرایش مطلب

از بیمارستان های شهر بهبهان میشه به این بیمارستان ها اشاره کرد: بیمارستان ولیعصر،   بیمارستان شهید مصطفی خمینی و مرکز جراحی مهرگان بهبهان. و از داروخانه های شهر هم این ها هستن: داروخانه دکتر نوری نژاد و داروخانه شبانه روزی بهبهان.

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر جاذبه های تاریخی زیادی داره، که همشون ارزش دیدن دارن، از مهم‌ترین اونا می‌شه به، پل تاریخی بکان، پلی از دوره ساسانیان که متاسفانه بیشترش به زیر آب فرو رفته، تنگ تکاب، که محل نبرد سپاه ایران و سپاه اسکندر مقدونی بوده، نرگس زار بهبهان، که یکی از قدیمی‌‌ترین نرگس‌زارهای طبیعی ایرانه، دریاچه چاه ماری، که از زیباترین جاذبه های طبیعی بهبهانه، آتشکده خیرآباد، خانه بهادر دیوان، حمام بکان و برج بمونی آقا اشاره کرد.

نقشه بهبهان
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهار بهترین فصل برای سفر به این شهر تاریخیه.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله بین تهران تا بهبهان 978 کیلومتره، که اگه بخواین سفر هوایی داشته باشین باید با هواپیما برین اهواز یا ماهشهر، از اونجا زمینی برین بهبهان، اگه هم بخواین زمینی سفر کنین، می‌تونین با ماشین شخصی یا اتوبوس برین، خط راه آهن هم نداره. 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

یکی از قدیمی ترین نرگس زارهای طبیعی ایران در  بهبهانِ، که قدمتش به قبل از میلاد مسیح برمی گرده، حتما توی سفرتون به بهبهان به نرگس زار 20 هکتاری بهبهان سر بزنید. 

خروج از بهبهان ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر، شهرهای امیدیه، اهواز، رامهرمز، بندر ماهشهر، شوش، شوشتر و دزفول می تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بهبهان تا تهران 987 کیلومتر

فاصله بهبهان تا مشهد 1,508 کیلومتر

فاصله بهبهان تا تبریز 1,290 کیلومتر

فاصله بهبهان تا اصفهان 538 کیلومتر

فاصله بهبهان تا شیراز 329 کیلومتر

فاصله بهبهان تا بندرعباس 903 کیلومتر

فاصله بهبهان تا اهواز 207 کیلومتر

فاصله بهبهان تا زاهدان 1,388 کیلومتر