آشنایی با بردسکن‎ ویرایش مطلب
بردسکن‎ / Bardaskan

بردسکن، یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان بردسکن هستش، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به سبزوار، از شرق به خلیل آباد، از جنوب به طبس و از غرب به شاهرود استان سمنان محدود می‌شه. از لحاظ شرایط اقلیمی و آب و هوایی به دو قسمت تقسیم می شه،‌ قسمت شمالیش، که آب و هوای کوهپایه ای داره و قسمت جنوبیش، که شامل بیابان و نمکزار و کویر نمکه. این شهر در گذشته یکی از راه های اصلی اوذر تجاری خراسان بوده و از لحاظ تاریخی هم از شهرهای غنی ایران به حساب می‌آد، چون 112 اثر تاریخی داره، که حدودا 27 تاش به ثبت ملی رسیده و تپه تاریخی ای تو این شهر وجود داره که قدمتش به 2000 سال قبل از میلاد برمی‌گرده.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

تو این شهر، هتل مناسبی برای اقامت وجود نداره و برای اقامتتون می‌تونین تو مسافرخونه یا مهمانسرا اقامت کنین، ولی اگه ترجیح می دین تو هتل اقامت داشته باشین، می‌تونین از هتل های شهر سبزوار استفاده کنین. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی داره، که از مهم‌ترینشون می‌شه به برج علی آباد، که برجی با کاشیکاری های فیروزه ای زیبا از دوره ساسانیانه، برج فیروزآباد، که حدود 600 سال از عمرش می‌گذره، آب انبار باب الحکم، آب انبار خرم آباد، غار سیر و آبشار سربرج اشاره کرد.

نقشه بردسکن‎
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده ای تهران تا بردسکن 780 کیلومتره، که می‌تونین این مسیر رو با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کنین، برای سفر هوایی هم نزدیک‌ترین شهر بهش که فرودگاه داره، شهر سبزوار هستش. با قطار هم می‌تونین سفر کنین.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از بردسکن‎ ویرایش مطلب

بعد از تماشای تاریخ این شهر زیبا، شهرهای کاشمر، سبزوار، گناباد، نیشابور، مشهد و پناهگاه حیات وحش توران، می تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بردسکن‎ تا تهران 780 کیلومتر

فاصله بردسکن‎ تا مشهد 281 کیلومتر

فاصله بردسکن‎ تا تبریز 1,407 کیلومتر

فاصله بردسکن‎ تا اصفهان 844 کیلومتر

فاصله بردسکن‎ تا شیراز 1,075 کیلومتر

فاصله بردسکن‎ تا بندرعباس 1,188 کیلومتر

فاصله بردسکن‎ تا اهواز 1,355 کیلومتر

فاصله بردسکن‎ تا زاهدان 807 کیلومتر

x